iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Loterii või surmanuhtlus

Loterii või surmanuhtlus

Rubriik: Äripäev

Carla Marchese, riikliku poliitika professor Eastern Piedmonti Ülikoolis Itaalias, kirjutab Äripäevas, et maksupettus on üleilmne nuhtlus. Varimajandus on arenenud riikides mõnel hinnangul jõudnud 10%ni SKPst ja võib arenguriikides ulatuda 70%ni. Ja läheb hullemaks.

Maksupettusega võideldakse tavaliselt kahel moel - auditid ja karmid sanktsioonid. Kuid nagu pettuste tõusev laine näitab, osutuvad need mehhanismid ainult kassi-hiire mänguks - ja hiired tunduvad võitjad olevat.

Pettuste levides on ilmunud terved võrgustikud sissetulekute varjamiseks, muutes vähemtõenäoliseks, et seaduserikkujaid karistatakse. Ka maksuadministraatorid võivad suureneva surve all muutuda leebemaks või võtta vastu altkäemakse. Üks võitlusmeetod on sidemete nõrgendamine nt käibemaksu kaudu - mõeldud ettevõtete julgustamiseks oma töö eest arveid esitama, et vähendada nende endi maksukulusid. Kuid petturid on loonud võrgustikke, mis suudavad varjata kogu tehingute ahelat.

Hiinlastel on uudne lahendus. Julgustamaks kliente nõudma maksetõestusena ametlikke kviitungeid, annavad mõned maksuametid välja kviitungiblanketti, mis on ka loteriipilet. Kviitungeid saab kraapida, et võita väikeseid rahasummasid, kuid samuti toimivad need loteriipiletitena suuremate summade võitmiseks. Võltsimise vältimiseks peavad ettevõtted ostma spetsiaalsed patenteeritud masinad kviitungite väljatrükkimiseks.

Andmed neist lähetatakse automaatselt maksuametitele ja neid kasutatakse maksude arvutamiseks. Sarnased süsteemid on ka Taiwanis ja Ladina-Ameerikas. Teine viis on pakkuda subsiidiume. Kui loteriid, subsiidiumid ja muud vahendid ei suuda maksupettusi kontrollida, siis hiinlastel on veel üks meetod - surmanuhtlus.

Loe täpsemalt: http://www.aripaev.ee/3837/arv_kolumn_383701.html

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus