Eesti on arenenud riikide võrdluses endiselt suhteliselt madala maksukoormusega riik, mistõttu on raske näha, kust oleks võimalik riigieelarve tasakaalu saavutamiseks veel väga palju kärpida, ütles eelarvenõukogu esimees Peter Lõhmus, kes rõhutas, et see on tema isiklik seisukoht.
"Kui me vaatame laias laastus Eesti maksukoormust või vaatame Eesti avaliku sektori osa majanduses ehk siis valitsuskulutuste osa SKP-s, siis nad on mõlemad Euroopa ühed väiksemad. Ja ausalt öeldes mul on nagu raske ette näha, et sealt oleks veel väga palju võimalik kärpida," rääkis Lõhmus neljapäeval Vikerraadio saates "Uudis +".
"Me oleme seal OECD-s (rikkaid demokraatiaid ühendav Majanduskoostöö ja Arengu Organisatsioon – toim.), isegi mitte ainult Euroopas, vaid kui võtame ka OECD riigid, mis hõlmavad ka mitmeid mitte Euroopa Liidu liikmeid, me oleme seal väga tagaotsas oma maksukoormuse ja kuludega. Nii et need jutud, nagu öeldakse, et on mingi rusikareegel, et kaks kolmandikku eelarve defitsiidi kärpest peaks tulema kuludest ja üks kolmandik tuludest, siis ma arvan, et see võiks kehtida kuskil seal keskosas olevatele riikidele või kõrge maksukoormusega riikide jaoks, kus on midagi kärpida kulude osas. Eesti on seal hoopis teises otsas," lisas ta.
Loe lähemalt:https://www.err.ee/1609471939/lohmuse-hinnangul-oleks-eesti-maksukoormuse-tasemelt-keeruline-karpida