iconJuurdepääsetavus
Maksumaksja koolitused: Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024 Registreeri / loe lähemalt

Litsentsitasust kulusid maha arvata ei saa

Litsentsitasust kulusid maha arvata ei saa

Rubriik: Äripäev

Ettevõtluskonsultant Olavi Kärsna kirjutab Äripäevas litsentsitasude maksustamisest.

Kui ettevõtlustulust saab enne maksude maksmist arvata maha kulud, siis litsentsituludest neid maha arvata ei saa. Litsentsitasult tuleb maksta ainult tulumaksu ilma sotsiaalmaksuta. Loomingut müües ongi sageli tegemist litsentsitasuga. Litsentsitasu kohta on tulumaksuseaduses öeldud, et seda võib pidada ettevõtlustuluks.

Sama on öeldud ka näiteks rendi- ja üüritulu kohta. See tähendab, et inimene ise otsustab, kas peab seda ettevõtluseks või ei. Ettevõtlustuludelt saab enne maksude maksmist kulud maha arvata ning jäägilt tuleb maksta nii tulu- kui ka sotsiaalmaksu. Kui litsentsitasu või üüritulu ei taheta ettevõtlustuluks pidada, ei tule maksta sotsiaalmaksu, aga tulust ei saa ka midagi kuluna maha arvata.

Loe täpsemalt: http://www.aripaev.ee/3501/rubr_artiklid_350105.html

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksumaksja koolitused:
Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024

Raamatupidamise aastaaruanne majanduslanguse ajal: kuidas kajastada raamatupidamiskohustuslase “head” või “halba” finantsseisundit, millistele asjaoludele peaks pöörama rohkem tähelepanu. Räägime ka raamatupidaja vastutusest.

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027, nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Registreeri / loe lähemalt
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus