iconJuurdepääsetavus
Maksumaksja koolitused: Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024 Registreeri / loe lähemalt

Lisaks ärimees Raivo Tammele on veel kuus inimest kahtluse all

Lisaks ärimees Raivo Tammele on veel kuus inimest kahtluse all

Rubriik: Äripäev

Silvia Kruusmaa kirjutab Äripäevas, et prokuratuur kahtlustab ärimees Raivo Tamme ja veel kuut inimest poole miljoni krooni suuruses maksupettuses, Tamm veetis oktoobris 48 tundi vahi all.

Maksuamet ja prokuratuur alustasid tänavu oktoobris Äripäeva rikaste edetabelis 85. kohta hoidva Raivo Tamme ja temaga seotud firmade uurimises aktiivset etappi. "Kinnipidamised, läbiotsimised, ülekuulamised," loetles prokurör Andrei Voronin. Aktiivsele staadiumile eelnes analüüs ja informatsiooni kogumine.

Voronini sõnul on toimunud mitu läbiotsimist ning mitu inimest, nende hulgas ka Raivo Tamm, on 48 tunniks kinni peetud ja siis taas vabastatud. Tamme tegemistel hoiti maksuameti soovil silma peal juba jaanuarist alates. Kokku on maksupettuses kahtlustatavateks nimetatud seitse inimest. Teiste nimesid ja täpsemaid uurimise asjaolusid Voronin avaldama ei soostunud, sest see võib mõjutada menetluse käiku.

"Osa on Tamme firmadega seotud, aga mitte kõik. Reeglina on nad juhatuste esimehed või liikmed," ütles ta. Tsiviilhagi tagamiseks arestiti oktoobri alguses kõikide kahtlusaluste vara, sealhulgas Tammele kuuluvate ettevõtete OÜ T.R. Tamme Auto, OÜ Kiviõli Keemiatööstus, OÜ Euro Projekt ja Euro Kinnisvaraarenduse OÜ kinnistud, samuti Tamme enda kinnisvara ja pangakonto.

Eile vabastas kohus osa arestitud varast. Tallinna ringkonnakohus tegi otsuse teatavaks eile pärastlõunal, tuues põhjenduseks, et arestitud vara väärtus ei olnud proportsioonis tsiviilhagi suurusega. Raivo Tamme esindasid kohtus advokaadid Nele Tammemäe ja Kristiina Lee Küllike Nammi advokaadibüroost. Tammemäe jäi napisõnaliseks, öeldes vaid, et esialgu on tegemist kahtlustustega, mis ei ole tõendamist leidnud.

"Enne kui kohus mingit otsust ei tee, ei saa siin ka rääkida valeandmete esitamisest või maksude valest maksmisest. Uurimine on algusjärgus ja mingeid järeldusi on veel ennatlik teha," ütles ta. Maksu- ja tolliamet ei soovinud asjade käiku kommenteerida, viidates soovile oodata ära, mida uurimine selgitab. Uurimise lõpuaega ei osanud prokurör öelda, esimesi tulemusi võib oodata uue aasta alguses.

Loe täpsemalt: http://www.ap3.ee/Default2.aspx?ArticleID=205542ca-1bab-4017-be3f-8086997aa549

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksumaksja koolitused:
Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024

Raamatupidamise aastaaruanne majanduslanguse ajal: kuidas kajastada raamatupidamiskohustuslase “head” või “halba” finantsseisundit, millistele asjaoludele peaks pöörama rohkem tähelepanu. Räägime ka raamatupidaja vastutusest.

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027, nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Registreeri / loe lähemalt
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus