iconJuurdepääsetavus
Maksumaksja koolitused: Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024 Registreeri / loe lähemalt

Lisa soojuse käibemaksule kiirendas inflatsiooni

Lisa soojuse käibemaksule kiirendas inflatsiooni

Rubriik: Äripäev

Kaisa Tahlfeld kirjutab Äripäevas, et tarbijahinnaindeks tõusis juulikuus eelmise aasta sama perioodiga võrreldes rekordilised 6,4 protsenti, enim kasvasid kulutused eluasemele ja toidule.Analüütikute hinnangul viis hinnad kiirele tõusule kõrgema käibemaksu rakendamine soojusenergiale ja ahjuküttele. Ainuüksi see hinnatõus seletab ligikaudu poole juulikuu inflatsioonist ning suurendab eluasemekulutusi 4,5 protsenti, ütles Eesti Panga majandusprognoosi allosakonna juhataja Martin Lindpere. Tema hinnangul saab inflatsiooni vähendada ning majandusele nn pehmet maandumist tagada vaid siis, kui surve palgatõusule väheneb.

"Majanduse tõusulaine taandub jätkuvalt, kuid tööjõuturult tulenevad surved pole esimestele positiivsetele ilmingutele vaatamata veel kadunud. Palgakasv on endiselt ülikiire, mis tõstab nõudluse poolel ostujõudu, kuid toob pakkumise poolel täiendavaid kulusid," selgitas Lindpere.

"Majanduse pehmeks maandumiseks on tööjõuturu survete taandumine hädavajalik."Loe täpsemalt: http://www.aripaev.ee/3671/uud_uudidx_367102.htmlVt samal teemal ka Postimehest: "Toasooja maksustamine sundis hinnatõusu rekordhüpet tegema" http://postimees.ee/080807/esileht/majandus/275996.php

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksumaksja koolitused:
Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024

Raamatupidamise aastaaruanne majanduslanguse ajal: kuidas kajastada raamatupidamiskohustuslase “head” või “halba” finantsseisundit, millistele asjaoludele peaks pöörama rohkem tähelepanu. Räägime ka raamatupidaja vastutusest.

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027, nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Registreeri / loe lähemalt
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus