iconJuurdepääsetavus
Maksumaksja koolitused: Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024 Registreeri / loe lähemalt

Linnajuhtidele pakub huvi Stockholmi ummikumaks

Linnajuhtidele pakub huvi Stockholmi ummikumaks

Rubriik: Postimees

Urmas Seaver kirjutab Postimehes, et abilinnapea Jaanus Mutli ja talle alluvad liiklusametnikud tunnevad huvi Stockholmi ummikumaksu vastu ning kavatsevad sealset liiklust kevadel kaema minna. Mutli sõnul pole ummikumaksu rakendamine Tallinnas utoopia.

«Tallinn tunneb ummikumaksu vastu huvi, sest ka meie murrame pead ummikute üle, mis Tallinnas üha süvenevad,» ütles Mutli eile Postimehele. «Me ei taha olla olukorras, kus ühel päeval on käes totaalsed liiklusseisakud ja linn pole mitte midagi nende vältimiseks ette võtnud.» «Ummikumaks eeldaks ühiskonnas laiapõhjalist diskussiooni ja sellega peab nõus olema ka riik, sest linn ei saa ise uut maksu kehtestada, seda saab teha vaid riik,» lausus Mutli. «Kuid utoopiline see (ummikumaks Tallinnas – toim) pole.» Stockholmis katsetasid sealne linnavõim ja Rootsi valitsus ummikumaksu kogumist eelmise aasta jaanuarist kuni juuli lõpuni ning autojuhid maksid linna sissesõidu eest tööpäevadel kella 6.30–18.29.

Maksu suurus oli 10–20 Rootsi krooni (17–34 Eesti krooni). Rootsi valitsusele ligi 6,5 miljardit Eesti krooni maksma läinud katset peeti õnnestunuks, sest sel ajal vähenes kesklinnas sõitvate autode arv 20–25 protsenti ning süsinikdioksiidide õhku paiskamine 9–14 protsenti. Rootsi valitsus otsustas, et Stockholmi ummikumaks hakkab uuesti kehtima tänavu kevadel. Maksu kogutakse sissesõiduteedele pandud kaameratega seadmete abil, mis fikseerivad linna sõitnud auto numbri, ja selle põhjal saadetakse juhile arve.

Loe täpsemalt: http://www.postimees.ee/050107/esileht/siseuudised/tallinn/237403.php?r

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksumaksja koolitused:
Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024

Raamatupidamise aastaaruanne majanduslanguse ajal: kuidas kajastada raamatupidamiskohustuslase “head” või “halba” finantsseisundit, millistele asjaoludele peaks pöörama rohkem tähelepanu. Räägime ka raamatupidaja vastutusest.

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027, nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Registreeri / loe lähemalt
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus