iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Linn keelas Ühisteenustel tasu võtmise kahtlastes eraparklates

Linn keelas Ühisteenustel tasu võtmise kahtlastes eraparklates

Rubriik: Postimees

Urmas Seaver kirjutab Postimehes, et parkimist korraldav AS Ühisteenused sai käsu kinni katta tasulise parkimise märgid firma hallatavates linna maaga piirnevates eraparklates – transpordiametnikud kontrollivad seal võetava parkimistasu seaduslikkust.

Postimees kirjutas eile haigekassa ning kodakondsus- ja migratsiooniameti majana tuntud Lastekodu 48 hoone ees asuvast parklast, kus Ühisteenused eravalduse sildi all ebaseaduslikult parkimisraha kasseeris ning viivistasu nõudeid määras. Tegelikult asus suurem osa parklast linna maal. Pärast Lastekodu parkla juhtumi ilmsikstulekut lasid linna transpordiametnikud musta kilega kinni katta tasulise parkimise märgid ka Ahtri 8 (WTC Tallinn), Rannamäe tee 5 ja Pärnu maantee 45 parklas. Kõikide nimetatud parklate eripära on see, et nad piirnevad linna maaga, ning erafirma ja linnaametnikud kontrollivad, kas ka seal pole eravaldust omavoliliselt laiendatud.

Tasulise parkimise siltide kinnikatmine tähendab, et nendesse parklatesse saab praegu auto jätta tasuta. «Seni kuni märkidel on katted, ei tule parkimise eest tasuda, sest me ei soovi parkijatele ja linnale tekitada ebamugavusi,» lausus eile Ühisteenuste tegevdirektori asetäitja Kristi Vahtra. «Parklate piirid loodame kontrollida lähipäevadel.» Vahtra märkis, et eilse päeva jooksul olid seoses Lastekodu parklaga firma poole pöördunud üksikud autoomanikud, kelle ees ettevõte vabandas ning tagastas sissekasseeritud raha. «AS Ühisteenused vabandab siiralt linna ja kõigi linlaste ees,» märkis ta.

«Inimestel, kes said selles piirkonnas parkides põhjendamatut kahju, palume pöörduda Ühisteenustesse.» WTC maja ees Ahtri tänava ääres asuv parkla on ka varem linna ja parkimiskorraldaja vahel tüliõunaks olnud. 2004. aastal selgus, et Ühisteenuste emafirma G4S (toonase nimega Falck – toim) korjas seal samuti eravalduse sildi all mitu aastat raha linna maal parkimise eest. Loe täpsemalt: http://www.postimees.ee/150208/esileht/siseuudised/tallinn/311984.php



Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus