iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Liisingu käibemaksu muutus lööks kogu Eesti autoturgu

Liisingu käibemaksu muutus lööks kogu Eesti autoturgu

Rubriik: Äripäev

Anne Oja kirjutab Äripäevas, et liisingu käibemaksu muutev seaduseelnõu pärsib kogu autoturgu ning riigile laekub maksu varasemast vähem, ütles Saksa Auto AS juhataja Toomas Kuusk.

Muutuv käibemaksuseadus loeb liisingu vara võõrandamiseks, nii et kogu käibemaks tuleks tasuda kohe. "Umbes 70-80% sõidukeid ostetakse finantsasutuste vahendeid kasutades. Järelikult mõjutab eelnõu kogu autoturgu," selgitas Kuusk. Eelnõu kohaselt oleks ostjal Kuuse sõnul vaja veel 18% auto maksumusest ehk kokku 28%.

"Seda raha tal ei ole," ütles Kuusk. "Järelikult lükkab ta oma ostuotsuse edasi või ostab oluliselt odavama või vana pruugitud auto." Loe täpsemalt: http://www.aripaev.ee/4097/uud_uudidx_409703.html Loe veel: Anne Oja. „Ministeerium peab liisingu sisuks müüki“: http://www.ap3.ee/Default2.aspx?ArticleID=3d9f2553-dc29-4137-9ed2-6ab0db1c54ab

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus