iconJuurdepääsetavus
Maksumaksja koolitused: Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024 Registreeri / loe lähemalt

Ligi: kingid ei tohiks tulla riigieelarvest

Ligi: kingid ei tohiks tulla riigieelarvest

Rubriik: Äripäev

Hille Tressum kirjutab Äripäevas, et Riigikogu rahanduskomisjoni esimees Jürgen Ligi kommenteeris aripaev.ee päevaküsimust, et kinke peaks maksumaksja tegema pigem enda kui riigi eelarvest.

Küsisime, kas annetataks rohkem, kui seda saaks teha maksuvabalt. "Valinud tulumaksumäära alandamise, maksuvaba määra tõstmise ja investeeringute tulumaksuvabastuse, jääksin kitsiks riigi tulude ümberjagamise kõverate teede suhtes," vastas Ligi. "Riik peab eelarve sees ja läbipaistvalt otsustama, kuhu oma tulu suunata. Toetaksin kõigi maksusoodustuste kaotamist, kui maksumäär alaneks veelgi ja maksuvaba miinimum tõuseks," lisas ta.

"Riik jätab maksumaksjale aina rohkem tulu kätte ja õigust otsustada, samas peaks ka tal endal olema maksimaalne otsustusõigus selle üle, mida ta tulumaksuna kogub. Kinke peaks maksumaksja tegema pigem enda kui riigi eelarve piires." Maksu- ja Tolliameti andmetel deklareeriti 2002. aastal annetusi ja kingitusi kokku 16,5 miljoni krooni jagu, seda tegi 4130 hõivatud isikut. Aastate jooksul on deklaratsioonide ja hõivatud isikute arv ning deklaratsioonide kogusummad pidevalt kasvanud.

2006. aastal deklareeris 23 174 isikut annetusi ja kingitusi kokku 65,3 miljoni krooni jagu. Loe täpsemalt: http://www.aripaev.ee/3776/uud_uudidx_377611.html

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksumaksja koolitused:
Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024

Raamatupidamise aastaaruanne majanduslanguse ajal: kuidas kajastada raamatupidamiskohustuslase “head” või “halba” finantsseisundit, millistele asjaoludele peaks pöörama rohkem tähelepanu. Räägime ka raamatupidaja vastutusest.

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027, nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Registreeri / loe lähemalt
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus