iconJuurdepääsetavus
Maksumaksja koolitused: Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024 Registreeri / loe lähemalt

Ligi ja Veskimägi vaated põrkuvad maksuküsimuses

Ligi ja Veskimägi vaated põrkuvad maksuküsimuses

Rubriik: Äripäev

Virge Lahe kirjutab Äripäevas, et eraisikust investorite aktsiainvesteeringute tulumaksuvabastust lubanud võimuliit on ajahädas ja vaidleb, kas lubada avada investeerimiskontod, kuhu laekuv tulu oleks ajast sõltumata maksuvaba.

Isamaa ja Res Publica Liit (IRL) toetab spetsiaalsete investeerimiskontode loomist ega soovi seada investoritele mingeid ajalisi piiranguid. Reformierakond on olnud seisukohal, et tulumaksuvabastust võiks investor nautida ainult siis, kui ta investeeringutest teenitud tulu 90 päeva jooksul edasi investeerib. Veskimägi: mina algatasin investeerimiskontode idee IRLi liige, endine rahandusminister Taavi Veskimägi on enda kinnitust mööda investeerimiskontode idee algataja. "Viimati oli minu rõõmuks rahandusministeeriumi eelnõu aluseks investeerimiskontode kontseptsioon." Veskimägi selgitas, et arutluse all oli küll ainult kapitalitulust, mitte palgatulust tehtud investeeringute tulumaksust mahaarvamine.

Kuigi see on Veskimägi sõnul poolik lahendus, sest tegelikult tuleks soodustada just inimeste palgatulu investeerimist, on see siiski samm õiges suunas. Maksumaksjate Liidu juhatuse esimees Lasse Lehis kinnitas liidu soovi, et muudatus hõlmaks kõiki investeeringute liike ühetaoliselt. "Kas kogu kapitalitulule kehtiks täiendav maksuvaba tulu määr või kehtiks midagi FIE erikonto sarnast, kuhu saaks maksuvabalt kanda mis tahes finantsvara (väärtpaber, fondiosak, hoius, elukindlustusleping) müügist saadud raha uue finantsvara soetamiseks," selgitas Lehis. Loe täpsemalt: http://www.aripaev.ee/3617/rt_ly_361701.html EML on esitanud käsitletavat teemat puudutavaid ettepanekuid ka Rahandusministeeriumile, vt nt „Ettepanekud tulumaksuseaduse muutmise eelnõu (863 SE) kohta“.Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksumaksja koolitused:
Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024

Raamatupidamise aastaaruanne majanduslanguse ajal: kuidas kajastada raamatupidamiskohustuslase “head” või “halba” finantsseisundit, millistele asjaoludele peaks pöörama rohkem tähelepanu. Räägime ka raamatupidaja vastutusest.

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027, nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Registreeri / loe lähemalt
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus