Tulemas koolitus: 05.10.2023 - Tallinn – Sügiskonverents 2023 Registreeri / loe lähemalt

Ligi ETV „Foorumis“: EML õpetab, kuidas petta riiki!

Ligi ETV „Foorumis“: EML õpetab, kuidas petta riiki!

Rubriik: EML

Eilses (30.10) ETV saates Foorum diskuteeriti järgmise aasta riigieelarve teemal. Andres Kuusk oli palunud saatesse Jürgen Ligi, Sven Sesteri, Jüri Ratase ning Rannar Vassiljevi.

Saate lõpuminutitel ütles hr Vassiljev Sotsiaaldemokraatliku Erakonna fraktsiooni nimel, et nad on küll nõus sõiduautode maksustamise teema tõstatamisega, kuid nad ei ole absoluutselt nõus sellega, et Rahandusministeerium tuleb Riigikogusse eelnõuga, mida ta huvigruppidega absoluutselt läbi ei räägi. Selle peale teatas rahandusminister, et täna laimas see huvigrupp, kes nimetab ennast maksumaksjate liiduks, isiklikult rahandusministrit ning õpetas raamatupidajatele, kuidas petta riiki. Ilmselt pidas minister silmas samal päeval toimunud PwC seminari, kus EML juhatuse liige Lasse Lehis tutvustas oma ettekandes sõiduautode maksustamise praegust korraldust ning kavandatavate muudatuste kitsakohti, mh ka võimalikke uusi maksudest kõrvalehoidumise juhtumeid.

Nendest probleemidest on põhjalikult kirjutatud ka ettevõtlusorganisatsioonide kirjalikes pöördumistes, mis on kättesaadavad eelnõu 493 SE menetlusinfost (vt siit). EML tänab ministrit reklaami eest ning lubab, et me jätkame ka edaspidi oma liikmete nõustamist ja abistamist ning õpetame, kuidas kaitsta ennast rumalate seaduste ja ülbete ametnike vastu. Vt infot EML liikmetele pakutavate teenuste kohta siit. Vt EML koolituskalendrit siit.

Vaata Foorumit (alates 48.20): http://etv.err.ee/arhiiv.php?id=143533