iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Lehis: kinnisvara tasub kasutuses hoida

Lehis: kinnisvara tasub kasutuses hoida

Rubriik: Äripäev

Anne Oja kirjutab tänases Äripäevas, et Eesti Maksumaksjate Liidu juhatuse esimehe Lasse Lehise sõnul toob muutunud kinnisvaraturg endaga kaasa tõsised maksuriskid. Probleemid peituvad edasimüügiks ostetud kinnisvara kasutuselevõtus ja poolelioleva ning enda kasutuses olnud kinnisvara müügis, rääkis Lehis eilsel maksukonverentsil.

"Eluruumide projektid on toppama jäänud. Soetamisel on sisendkäibemaks maha arvatud ja kui pole õnnestunud eluruumi maha müüa, peame arvestama, et eluruumi üürileandmine on igal juhul maksuvaba. Planeerisite maksustatavat käivet, aga tekib maksuvaba käive," selgitas Lehis.Lehis rõhutas, et maksuvaba on eluruumi üürileandmine.

"Kui müüte selle hiljem, on kasutatud eluruumi, näiteks külaliskorteri, müük hiljem maksuvaba. Teine variant on kasutada korterit kontori või laoruumina. See seostub maksustatava käibega," pakkus ta välja alternatiivi.Loe täpsemalt: http://www.aripaev.ee/4093/uud_uudidx_409310.html

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus