iconJuurdepääsetavus
Maksumaksja koolitused: Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024 Registreeri / loe lähemalt

Lattu varutud tubaka müük lükkab hinnatõusu edasi

Lattu varutud tubaka müük lükkab hinnatõusu edasi

Rubriik: Äripäev

Sten-Aleks Pihlak kirjutab Äripäevas, et seoses eurole üleminekuga tuleva aasta algusest kehtima hakkavad uued aktsiisid sunnivad tubakamüüjaid oma ladusid täitma vanade maksumärkidega toodetega, mis omakorda võib lükata edasi tegelikku hinnatõusu.

"Kuna on laialt teada, et kõik konkurendid seda teevad, ei saa ükski importija kõrvale jääda," räägib Scandinavian Tobacco Eesti ASi juht Juhan Matt, kelle sõnul madalamate hindadega müügist mingit kasu oodata ei ole. "See on üldse ebameeldiv asi, kuna on otseselt seotud laopindade kuluga ja aktsiisimaksuga, mis kogutava kauba eest tuleb korraga välja käija." Et konkurendid üksteist surnuks jookseks, on sigarettide maaletoojad ise pöördunud riigi poole sooviga ladudele ja turule piirangud kehtestada. "Oleme toonud tubakatootjate assotsiatsiooni nimel ettepaneku normeerida seda asja nagu mitmel pool Euroopas, kuid siiani pole meie pakutud lahendusvariandid heakskiitu leidnud," rääkis Matt. Loe täpsemalt: http://www.aripaev.ee/3609/uud_uudidx_360911.html Loe ka alkoholi-, tubaka- ja kütuseaktsiisi seaduse muutmise seaduse eelnõust siit.Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksumaksja koolitused:
Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024

Raamatupidamise aastaaruanne majanduslanguse ajal: kuidas kajastada raamatupidamiskohustuslase “head” või “halba” finantsseisundit, millistele asjaoludele peaks pöörama rohkem tähelepanu. Räägime ka raamatupidaja vastutusest.

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027, nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Registreeri / loe lähemalt
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus