iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Läti võtab maksu raskeveokitelt

Läti võtab maksu raskeveokitelt

Rubriik: Äripäev

Hille Tressum kirjutab Äripäevas, et Läti valitsus kiitis heaks seaduseelnõu, mis näeb ette nn eurovinjettide süsteemi kehtestamise ehk raskeveokite maksustamise Läti maanteede kasutamise eest.

Üle 12 tonni kaaluvatel veokitel tuleb eelnõu järgi teemaksu tasuda keskmiselt 44-154 krooni ööpäeva eest, kirjutas majandusleht Biznes & Baltija. Kõik olulisemad suunad lähevad maksu alla. Maksust külavahe- ja metsateid mööda sõites mööda hiilida on keeruline, kirjutas leht. "Igal juhul on see meile suur väljaminek," ütles kaubaveofirma Ebrex Eesti juht Erik Laidvee, kuid tema sõnul on see siiski mõnevõrra vähem kui mõnele muule ettevõttele, kellel naaberriigis tütarettevõtet pole.

Ebrex Eesti juhi sõnul käib neil kaubavedu Euroopasse pigem laevadega kui mööda maanteed. Laidvee märkis, et neil on Lätis oma ettevõte, kus tegutseb ligi 5-6 raskeveokit, millest enamik kannab Läti numbrimärki. Eelnõu kohaselt ei pääse teedemaksust ka nn oma veokid, kuid võrreldes välismaist numbrimärki kandvate veokitega tasuvad need maanteemaksu tervelt 5 latti (ca 100 krooni) vähem. Laidvee leiab, et erinevate summade nõudmine on ebaõiglane.

"Igal juhul on see meile suur väljaminek," ohkas Laidvee. Maksu suurus sõltuks eelnõu järgi heitgaaside hulgast, rattatelgede arvust ning riigis viibitud ajast. Vinjettide süsteemi sisseseadmist põhjendab Läti sideministeerium just vajadusega maksustada Läti riigist läbi sõitvad veokid, mis kulutavad Läti teid ja saastavad õhku, kuid ei jäta selle eest riiki midagi. Kogu maksutulust moodustab nende osa aga vaid 8,8% - põhikoorem langeb Läti enda vedajatele.

Loe täpsemalt: http://www.aripaev.ee/4113/uud_uudidx_411301.html

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus