iconJuurdepääsetavus
Maksumaksja koolitused: Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024 Registreeri / loe lähemalt

Läti fikseerib FIE-le madala tulumaksu

Läti fikseerib FIE-le madala tulumaksu

Rubriik: Äripäev

Harry Tuul kirjutab Äripäevas, et Läti rahandusministeerium plaanib fikseerida ettevõtlusest saadava tulu maksu ja seda praegusest tunduvalt mad alamal tasemel, mis peaks lihtsustama tulumaksusüsteemi, kuid esialgu mõjutab vaid väikese sissetulekuga inimesi."Fikseeritud tulumaks lõhnab meie perestroikaaegse tegevuslitsentsi maksu järele. Siis polnud veel äriseadustikku ega FIE mõistet, maksid kohalikule omavalitsusele tegevusloamaksu ja kogu lugu," ütles ettevõtluskonsultant Olavi Kärsna.

Muudatused puudutavadki eeskätt füüsilisest isikust ettevõtjaid (FIE), kes teenivad alla 3000 lati ehk 67 410 krooni aastas, neile kehtestatakse kindel maks. Nii tuleb kuni 500 latti aastas teenival inimesel tasuda riigikassasse 15 latti, samas kuni 3000 latti tulu saav kodanik kergendab kukrut 90 lati võrra. Kokku plaanitakse maksule kuus astet.

3000 latti ületavat tulu maksustatakse täiendavalt 5 protsendiga.Loe täpsemalt: http://www.aripaev.ee/3678/uud_uudidx_367803.html

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksumaksja koolitused:
Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024

Raamatupidamise aastaaruanne majanduslanguse ajal: kuidas kajastada raamatupidamiskohustuslase “head” või “halba” finantsseisundit, millistele asjaoludele peaks pöörama rohkem tähelepanu. Räägime ka raamatupidaja vastutusest.

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027, nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Registreeri / loe lähemalt
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus