iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Laks rahva rahakotile

Laks rahva rahakotile

Rubriik: Postimees

Postimehe juhtkiri käsitleb nn suhkrutrahvi ning märgib, et Euroopa Komisjoni suhkrutrahvi tõi riigivõimude loid töö.

Riigikohtu otsus mõista maksuameti nõudest õigeks Hadleri Toidulisandite AS tähendab pretsedenti Eesti ettevõtetele ja signaliseerib taas ohu, et Euroopa Komisjoni nõutud ligi miljardi krooni suurune suhkrutrahv lajatab täie rauaga maksumaksja rahakoti pihta. Samuti tähendab see poliitikute tegematajätmisi 2003. ja 2004. aastal.

Riigi katse veeretada vähemalt osa suhkrutrahvist ettevõtetele takerdus, sest riigikohtu hinnangul on 2004. aastal vastu võetud laotrahvi seadus koostatud rutakalt. Iseenesest on hea, et riigivõimude käpardlikkuse neutraliseerib kohtuvõim. See näitab õigusriigi toimimist Eestis.

Ent jätkates vastse presidendi Toomas Hendrik Ilvese sõnadega – riik peab olema inimese jaoks. Praegu on aga kujunenud vastupidine olukord – riigi tegematajätmise eest tasuvad tema kodanikud. Kuidas see mõjutab kodanike toetust Euroopa Liidule, on iseasi, kuid on selge, et rahaga seotud küsimused ajavad inimesi tavaliselt väga ärevile. Suhkrutrahvi maandumine maksumaksja taskusse võib käivitada valimiseelse võitluse lihtsa küsimusega, kes on süüdi.

Ühena säärastest avapaukudest tuleb mõista Põllumeeste Kogu nõudmist, mille järgi peaks Rahvaliit valitsusest tagasi astuma. Põllumeeste nõudmise põhjuseks oli teiste hulgas ka suhkrutrahv ja sellele järgnenud «moosikampaania». Tagantjärele on raske laovarude seadust kuidagi muuta ja riik võib seista mõru fakti ees, et ta ei suuda suhkrutrahvi ettevõtteilt sisse nõuda. Kogu muutmisprotsess venib ilmselt aastaid ja nii jääb oht maksumaksja rahakotile õhku rippuma pikemaks ajaks.

Loe täpsemalt: http://www.postimees.ee/121006/esileht/arvamus/222887.php?r

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus