iconJuurdepääsetavus
Maksumaksja koolitused: Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024 Registreeri / loe lähemalt

Laiendame vabastusmeetodit

Laiendame vabastusmeetodit

Rubriik: Äripäev

Erki Uustalu, PricewaterhouseCoopersi juhtiv maksukonsultant ja EML juhatuse liige, kirjutab Äripäevas, et kaks aastat on visalt, kuid tulutult tõstatatud vajadust muuta tulumaksuseadust, et tagada füüsilistele isikutele reinvesteeritud kapitalitulude osas samaväärne kohtlemine äriühingutega. Samal ajal on jäänud tahaplaanile asjaolu, et meie maksusüsteem ei kohtle samaväärselt ka äriühingute eri tululiike.

Aare Kurist kirjeldas artiklis "Eesti viis aprillis läbi tõelise maksureformi" (ÄP, 31.05.2005), miks vabastusmeetodile üleminek välisriigist saadud dividendide osas oli Eesti konkurentsivõimele olulisem kui arutelu selle ümber, kas maksumäär peab langema ühe või kahe protsendipunkti võrra aastas. Vabastusmeetodile üleminek dividendide osas oli suur samm edasi, kuid mitte lõppvaatus konkurentsivõimelise maksusüsteemi väljaarendamisel. Tõsiselt tuleks kaaluda vabastusmeetodi laiendamist ka äriühingute saadud kasule osaluste võõrandamisest (sh likvideerimisjaotistele ja kasule kapitali vähendamisest) välismaiseis tütarühinguis.

Välisriigi maksukohuslaselt saadud dividendide arvelt aktsionäridele dividende jaotav Eesti äriühing dividendide jaotamisel täiendavalt tulumaksu tasuma ei pea - eeldusel, et Eesti äriühingu osalus tütarühingus on vähemalt 15%. Välisriigis maksustatud tütarühinguis osaluste võõrandamisest saadud kasu osas tagatakse Eesti residendist äriühingule küll võimalus lükata topeltmaksustamist edasi kasumi jaotamise hetkeni, siis aga leiab topeltmaksustamine ikkagi aset. Enamik ELi riike väldib topeltmaksustamist, kuigi tihtilugu on vabastusmeetodi rakendumiseks sätestatud dividendide ja kasu puhul kindel lävi (nt osaluse suurus või osaluse ajalise hoidmise nõue). Loe täpsemalt: http://www.aripaev.ee/3742/arv_kolumn_374202.html Loe ka: Aare Kurist.

„Eesti viis aprillis läbi tõelise maksureformi“: http://www.aripaev.ee/2882/arv_kolumn_288201.html

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksumaksja koolitused:
Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024

Raamatupidamise aastaaruanne majanduslanguse ajal: kuidas kajastada raamatupidamiskohustuslase “head” või “halba” finantsseisundit, millistele asjaoludele peaks pöörama rohkem tähelepanu. Räägime ka raamatupidaja vastutusest.

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027, nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Registreeri / loe lähemalt
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus