iconJuurdepääsetavus
Maksumaksja koolitused: Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024 Registreeri / loe lähemalt

Lähetustega seotud majutuskulud vabanevad erisoodustusmaksust

Lähetustega seotud majutuskulud vabanevad erisoodustusmaksust

Rubriik: Raamatupidaja.ee

Lemmi Kann kirjutab Raamatupidaja.ee portaalis, et Rahandusministeerium on ette valmistanud maksukorralduse seaduse muudatused, millega tahetakse lõpetada majutuskulude maksustamine erisoodustusmaksuga.

Kooskõlastusele saadetud eelnõu seletuskirjas selgitatakse, et muudatusega kaotatakse avalikule teenistujale, töötajale või juriidilise isiku juhtimis- või kontrollorgani liikmele tööandja või tema asemel kolmandale isikule makstava teenistus-, töö- või ametilähetusega seotud majutuskulu maksuvaba piirmäär."Meie hinnangul on piirmäärade kaotamine kindlasti positiivne, vähendades nii põhjendamatuid kulutusi kui ka halduskoormust, mis kokkuvõttes peaksid ettevõtlusele ja Eesti majandusele kindlasti positiivselt mõjuma," ütles muudatust kommenteerides Kaubandus-Tööstuskoja peadirektori kohusetäitja Mait Palts.Kehtiv piirmäär riigisisese lähetuse korral on praegu 77 eurot ja välislähetuse korral 128 eurot. Piirmäära ületav osa maksustatakse erisoodustusena. Töö- ja ametilähetuste osas on piirmäär kehtinud muutumatuna alates 2003. aastast ning teenistuslähetuste osas alates 2005.

aastast. Samas on Eurostati andmetel majutuse hinnad tõusnud võrreldes 2003. aastaga 15%, nenditakse seletuskirjas.Palts rääkis, et Kaubandus-Tööstuskoda hakkas küsimusega põhjalikumalt tegelema eelmise aasta lõpus. "Arvestades ettevõtjatelt kuuldud probleeme uurisime oma partnerite kaudu ka teiste EL riikide praktikat.

Selle tulemusena selgus, et sarnased piirmäärad puuduvad enamikes riikides ja on pigem erandlikud. Täiendavalt püüdsime ka erinevaid mõjusid hinnata, mida piirmäärade kaotamine endaga kaasa võib tuua ning kuidas on muutunud majutusteenuste hinnad maailmas. Konsulteerisime nii ettevõtjate kui ka organisatsioonidega," selgitas Palts.Aprillis saatis koda rahandusministeeriumile pöördumise ettepanekuga majutuskulude piirmäärad kaotada, juhtides tähelepanu ka sellele, et massiürituste, näiteks messide ajal tõstavad majutusasutused oluliselt hindu, kuid olemasolevad piirmäärad ei võimalda selliseid asjaolusid maksustamisel arvesse võtta ning seetõttu on tekkinud oht ettevõtlusega otseselt seotud kulu maksustamiseks erisoodustusena. Eelnõuga selline negatiivne mõju ettevõtjatele kaotatakse.Rahandusministeerium selgitas, et muudatuse täpset mõju eelarvele ei ole võimalik prognoosida, kuid välja on võimalik tuua maksimaalne mõju.

2010. aastal deklareeriti maksuvaba piirmäära ületavat majutuskulu ning päevaraha kokku 1,9 miljonit eurot, millelt tasuti tulumaksu 0,5 miljonit eurot ning sotsiaalmaksu 0,8 miljonit eurot. Seega on muudatuse maksimaalne mõju 1,3 miljonit eurot.Seadus plaanitakse jõustada 2012. aasta 1.

jaanuaril.Eelnõud ja selle seletuskirja saab lugeda SIIT. Loe Raamatupidaja.ee uudist: http://www.raamatupidaja.ee/article/2011/8/22/lahetustega_seotud_majutuskulud_vabanevad_erisoodustusmaksust

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksumaksja koolitused:
Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024

Raamatupidamise aastaaruanne majanduslanguse ajal: kuidas kajastada raamatupidamiskohustuslase “head” või “halba” finantsseisundit, millistele asjaoludele peaks pöörama rohkem tähelepanu. Räägime ka raamatupidaja vastutusest.

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027, nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Registreeri / loe lähemalt
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus