iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Läheneb füüsilise isiku tulumaksu tagastamise ja juurdemaksmise tähtaeg

Läheneb füüsilise isiku tulumaksu tagastamise ja juurdemaksmise tähtaeg

Rubriik: MTA

Teisipäeval, 1. juulil on füüsilise isiku tulumaksu tagastamise ja juurdemaksmise tähtaeg. 1. juuliks peavad 2007.

aasta tuludeklaratsioonide põhjal tulumaksu juurde tasuma 8566 isikut, kogusummas 61 miljonit krooni.Tänase päeva seisuga on kohustus täidetud 5308 isiku poolt. Maksu- ja Tolliamet ootab veel 3258 maksumaksjalt 35 miljoni krooni laekumist.

Kokku kuulub 2007. aasta tuludeklaratsioonide alusel juurde tasumisele üle 740 miljoni krooni tulumaksu. Enamik juurdemakseid peab olema laekunud 1.

oktoobriks.Maksu- ja Tolliameti teenindusosakonna juhataja asetäitja Hannes Udde sõnul on igal aastal neid maksumaksjaid, kes erinevatel põhjustel jätavad tulumaksu õigeaegselt tasumata. „Üllatus saabub järgmisel aastal, kui hakatakse deklareerima 2008. aasta tulusid ning oodates tulumaksu tagastust, laekub pangaarvele vähem raha”, sõnas Udde. Võla olemasolul lisanduvad ka intressid, mis on väga kõrge aastaprotsendiga — 22 protsenti aastas.Tulumaksu on tagastatud 439 246 deklaratsiooni alusel kogusummas 1,7 miljardit krooni.Maksu- ja Tolliamet saatis kõigile juurdemaksu tasumise kohustusega isikutele maksuteated.Oma maksuteadet ja isikuandmeid saab kontrollida e-maksuametis/e-tollis.

Samuti võib info saamiseks ja muudatuste tegemiseks pöörduda kohaliku maksu- ja tollibüroo klienditeeninduse poole.Kui enammakstud tulumaks saadakse tagasi ning pärast esitatakse parandusdeklaratsioon, siis uut tagastust automaatselt ei toimu. Töö parandusdeklaratsioonidega nõuab aega ning uus tagastus võib toimuda pärast 1. juulit. Kui deklaratsioonis on soovitud, et tagastatav summa jääks tulevaste kohustuste katteks, tagastatakse enammakstud summa ainult kirjaliku avalduse alusel.2007.

aasta eest esitati kokku üle 555 000 tuludeklaratsiooni, neist 88 protsenti läbi e-maksuameti/e-tolli. Deklaratsioonide arv kasvas aastaga 4,7 protsenti ning e-deklaratsioonide üldarv 7,8 protsenti. Viie tööpäeva jooksul said enammakstud tulumaksu tagasi 96 protsenti läbi e-kanalite tulu deklareerinud maksumaksjatest.Füüsilisele isikule ja füüsilisest isikust ettevõtjale, kes deklareeris ettevõtlustulu või kasu vara võõrandamisest, on tulumaksu tasumise ja tagastamise tähtajaks 1. oktoober.Loe maksuhalduri kodulehelt: http://www.emta.ee/?id=24286&tpl=1026Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus