Tulemas koolitus: 05.10.2023 - Tallinn – Sügiskonverents 2023 Registreeri / loe lähemalt

Laen ettevõttest ja tulumaks

Laen ettevõttest ja tulumaks

Rubriik: Äripäev

Rimess OÜ maksukonsultant Gaily Kuusik kirjutab Äripäevas, et maksuhaldur on kontrollide käigus tõlgendanud äriühingute laenuandmist kui ettevõtlusega mitteseotud kulu ja maksustanud kogu laenu tulumaksuga. Maksumaksjaid on segadusse ajanud õigusaktides leiduvad erinevad maksustamise piirmäärad (nt 3%, 4% või 50%).

30. mail tegi riigikohus otsuse, kus käsitleti ka seda, kas ja millistel tingimustel saab üldse äriühingu antud laenu ettevõtlusega mitteseotud väljamaksena tulumaksuga maksustada.Riigikohus on varem asunud seisukohale, et kulutuse ettevõtlusega seotuks tunnistamiseks peab olema tõendatud seos kulutuse ja sama isiku ettevõtluse eesmärgi vahel. Kulutus on ettevõtlusega seotud, kui see oli otseselt tingitud maksumaksja ettevõtlusest ja vajalik ettevõtluse alustamiseks, säilitamiseks või arendamiseks.

Seega tuleb maksustamisel iga üksikjuhtu eraldi hinnata.Loe täpsemalt: http://www.aripaev.ee/3700/arv_kolumn_370002.htmlVt samal teemal Gaily Kuusiku artiklit ka augustikuu ajakirjas MaksuMaksja, lk 34-35 "Laenude maksustamine tulumaksuga!