iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Laen ettevõttest ja tulumaks

Laen ettevõttest ja tulumaks

Rubriik: Äripäev

Rimess OÜ maksukonsultant Gaily Kuusik kirjutab Äripäevas, et maksuhaldur on kontrollide käigus tõlgendanud äriühingute laenuandmist kui ettevõtlusega mitteseotud kulu ja maksustanud kogu laenu tulumaksuga. Maksumaksjaid on segadusse ajanud õigusaktides leiduvad erinevad maksustamise piirmäärad (nt 3%, 4% või 50%).

30. mail tegi riigikohus otsuse, kus käsitleti ka seda, kas ja millistel tingimustel saab üldse äriühingu antud laenu ettevõtlusega mitteseotud väljamaksena tulumaksuga maksustada.Riigikohus on varem asunud seisukohale, et kulutuse ettevõtlusega seotuks tunnistamiseks peab olema tõendatud seos kulutuse ja sama isiku ettevõtluse eesmärgi vahel. Kulutus on ettevõtlusega seotud, kui see oli otseselt tingitud maksumaksja ettevõtlusest ja vajalik ettevõtluse alustamiseks, säilitamiseks või arendamiseks.

Seega tuleb maksustamisel iga üksikjuhtu eraldi hinnata.Loe täpsemalt: http://www.aripaev.ee/3700/arv_kolumn_370002.htmlVt samal teemal Gaily Kuusiku artiklit ka augustikuu ajakirjas MaksuMaksja, lk 34-35 "Laenude maksustamine tulumaksuga!

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus