iconJuurdepääsetavus
Maksumaksja koolitused: Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024 Registreeri / loe lähemalt

Kuulsust tooks ka ettevõtte nulltulumaksu säilitamine

Kuulsust tooks ka ettevõtte nulltulumaksu säilitamine

Rubriik: Äripäev

Äripäeva juhtkirjas kirjutatakse, et üleeile tuli Kumusse kokku Soome äri- ja riigimeeste kõigi aegade kõige esinduslikum delegatsioon - sümpoosionile "Mida Soome võib õppida Eestilt". See on kõva sõna.

Äripäeva toimetus leiab, et Eesti kui riik on saaja rollist kasvamas andja rolli. Euroopa Liidu abiraha teeb Eestist küll veel mõneks ajaks netosaaja, kuid nii-öelda progressiivsete ideede sarjas on Eesti juba ammu netomaksja. Meie maksupoliitika on praegu Eesti parim ekspordiartikkel praktilise majandusliku mõtte vallas.

Kõik geniaalne olevat lihtne, kuid ühetaoline tulumaks on tõepoolest lihtne ja efektiivne. Meie peaminister Andrus Ansip märkis, et Eestis niisugune süsteem toimib ja me võime teistelegi kogemusi jagada. Ja tundub, et huvi selle vastu on. Soome saab omaenda ärimeestelt pidevalt sarjata astmelise tulumaksu pärast.

Investeerimispankur Joakim Heleniuse arvates ei tohi Eesti mingil juhul kopeerida Soome heaoluühiskonna mudelit. Jorma Ollila Nokia juhina ähvardas Nokia peakorteri Soomest ära kolida, kui Soome makse ei alanda. Eestis siiski plumpsavad aeg-ajalt pinnale tühjad mõttemullid, et tarvitseb ainult kehtestada astmeline tulumaks, kui rikkust hakkab kohinal aknast ja uksest sisse pressima… Maksud rikkust ja heaolu paraku kaasa ei too, vaid lükkavad nende saabumise edasi. Eesti näitel tagab ühtlane ja sealjuures alanev tulumaksumäär suuremad tegelikud maksulaekumised.

Selle näilise vastuolu lihtne lahendus on majanduskasv, mida madalamad maksumäärad kiirendavad ja kõrgemad maksumäärad, vastupidi, aeglustavad. Loe täpsemalt: http://www.aripaev.ee/3328/arv_juhtkiri.html

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksumaksja koolitused:
Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024

Raamatupidamise aastaaruanne majanduslanguse ajal: kuidas kajastada raamatupidamiskohustuslase “head” või “halba” finantsseisundit, millistele asjaoludele peaks pöörama rohkem tähelepanu. Räägime ka raamatupidaja vastutusest.

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027, nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Registreeri / loe lähemalt
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus