iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

KÜTUSEAKTSIISI JÄRSK TÕUS TULEB ÄRA JÄTTA!

KÜTUSEAKTSIISI JÄRSK TÕUS TULEB ÄRA JÄTTA!

Rubriik: EML

Vabaerakonna liikmed algatasid täna allkirjade kogumise pöördumisele „Kütuseaktsiisi järsk tõus tuleb ära jätta!“. Vabaerakondlaste meelest on ühiskonnas tekkinud pahameel aktsiisitõusu vastu õigustatud, kuna tegemist on halvasti läbimõeldud ja Eesti majandust ohustava plaaniga. Kollektiivne pöördumine antakse peale nõutud hulga allkirjade kogumist üle riigikogule seisukoha võtmiseks. Vabaerakonna riigikogu fraktsioon ei nõustu valitsuse kavandatud maksumuudatustega ning on lubanud pingsalt jälgida, et seda pöördumist ei summutata.

„Niivõrd ulatusliku kütuseaktsiisi tõusu läbisurumine tähendaks seda, et maksupoliitikat Eestil enam ei ole.

Valitsus käsitleb maksusüsteemi kui lüpsimasinat oma suurejooneliste lubaduste katmiseks. Maksude majandust reguleeriv ja kasvu soodustav roll on unustatud. Eiratakse ohtu, et kütuse kallinemine hoopis vähendab tulusid, kuna must turg suureneb ja hakatakse tankima sagedamini välismaal. Petitsioon nõuab kütuseaktsiisi tõusu ärajätmist ning kogu maksutemaatika detailset läbitöötamist.

Loodame anda pöördumise riigikogule üle esimesel võimalusel,“ ütles aktsiooni eestvedaja Vabaerakonna liige Tõnu Teeveer. Teeveer lisas, et palju küsimusi tekitab ka plaanitav majutusteenuste käibemaksutõus 9-lt 20-le protsendile, mis tähendab mitmete majutus- ja turismiettevõtete hääbumist. „Vabaerakonna riigikogu saadikud kindlasti ei lase seda aktsiisitõusu vastast kodanikualgatust suretada. Riigikogu on olnud liiga pikalt unine kuningriik.

Uue erakonnana asume seda jõuliselt muutma. Sellise pöördumise menetlemisel meie saadikud piltlikult öeldes hingavad iga sekund koalitsioonipoliitikute kuklasse. Kavatseme kasutada kõiki seadusega lubatud vahendeid, et argumenteeritult kahjuliku maksutõusuga võidelda. Parlamendil peab olema nii oluliste küsimuste käsitlemisel juhtroll, vajadusel tuleb tellida uuringuid ja kaasata kõiki osapooli, kui valitsus seda mingil põhjusel teha ei soovi,“ ütles riigikogu rahanduskomisjoni liige Andres Ammas.

„Plaanitavad maksutõusud tõstavad elukallidust nii järsult, et see nullib silmakirjalikult ära koalitsiooni sotsiaallubadused,“ lisas Ammas. Vabaerakond teeb kampaaniaga algust juba täna. Pöördumist on võimalik digiallkirjastada aadressil: www.pöördumine.ee Seaduse järgi on kollektiivse pöördumise üleandmiseks riigikogule vaja vähemalt 1000 allkirja.PÖÖRDUMISE TEKST:KÜTUSEAKTSIISI JÄRSK TÕUS TULEB ÄRA JÄTTA! Meie, allakirjutanud, ei pea õigeks kütuseaktsiisi ootamatut ja suuremääralist tõstmist, sest see tõstab kohe ja järsult elukallidust, sealhulgas transpordi, kütte, toidu ja teisi hindu.

Oleme veendunud, et makse tuleb vaadelda majanduskeskkonna regulaatorite ja majanduskasvu soodustajatena, mitte valimislubaduste katteallikatena. See eeldab analüüsi ja põhjalikku arutelu. Eriti rumal on tõsta ühte spetsiifilist maksu selleks, et leida kate kõigile, ühte potti kuhjatud valimislubadustele. Kutsume Riigikogu mõistlikkusele, et hoida ära kütuseaktsiisi järsk ja põhjendamatu tõus.

Samuti ei saa nõustuda majutusteenuste käibemaksu tõstmisega. Ootame riigilt tarka maksupoliitikat, mida ei kujunda Reformierakonna dogmaatika. Allkirjad antakse üle kollektiivse pöördumisena riigikogule. Allkirjastamisega toetate pöördumises esitatud seisukohti.

Isikuandmeid kasutatakse ainult selle algatuse läbiviimiseks, allkirjad antakse üle Riigikogu juhatusele märgukirjale ja selgitustaotlusele vastamise ning kollektiivse pöördumise esitamise seaduse § 73alusel.Selgitused pöördumisele: http://www.vabaerakond.ee/news/vabaerakond-algatas-poordumise-kutuseaktsiisi-tousu-vastuLoe kollektiivset pöördumist siit: https://pöördumine.ee/

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus