iconJuurdepääsetavus
Maksud 2024 koolituse salvestus - Maksumuudatused aastatel 2024-2027 Soovin tellida

KUTSE – 11. oktoobril algusega kell 13.15 Maksumaksjate Liidu piirikaubanduse uuringu tutvustus

KUTSE – 11. oktoobril algusega kell 13.15 Maksumaksjate Liidu piirikaubanduse uuringu tutvustus

Rubriik: EML
Hea toimetaja! Olete oodatud eeloleval neljapäeval, 11. oktoobril algusega kell 13.15 toimuvale briifingule Tallink City hotelli konverentsisaalis Cityside, millel Eesti Maksumaksjate Liidu tegevjuht Lasse Lehis ja konsultatsioonifirma KPMG nõustamisosakonna juht Hanno Lindpere tutvustavad uuringut - kas Läti-suunalist piirikaubandust on võimalik kaotada ning mis mõju võiks sellel olla Eesti riigi maksutuludele? Eesti Maksumaksjate Liit juhtis juba 2015. aastal poliitikute tähelepanu suuremahulise piirikaubanduse tekke ohule, mis kaasneb läbimõtlemata aktsiisitõusudega. Tänaseks on reaalsete maksulaekumiste näol ka kõik otsuste juures olnud poliitikud tunnistanud, et maksutõusudega mindi ilmselgelt liiale. See on toonud kaasa mitmekümne miljoni suurused maksumiinused tänu piirikaubanduse plahvatuslikule arengule eelmisel aastal. Teisalt piirduvad poliitikud oma viga tunnistades vaid eksimuse nentimisega, väites, et piirikaubandust tagasi pöörata pole võimalik. Eesti Maksumaksjate Liit pöördus KPMG poole palvega analüüsida, kas ja mis tingimustel siiski oleks võimalik alkoholi piirikaubandus Eesti ja Läti vahel tagasi pöörata? Selleks analüüsis KPMG ostjate käitumist ja eelistusi, sealhulgas seda, kas ja millisest hinnaerinevusest alates kaoks Eesti tarbijal motivatsioon piirile alkoholi järele sõita. Jaekaubanduskettide hinnamarginaalidele tuginedes arvutas KPMG välja ka eelduslikud aktsiisimäärad Eestis, mis sellele hinnavahele vastavad. Ning analüüsi kolmanda osana hindas KPMG analüüs seda, mis mõju oleks piirikaubanduse sisulisel kadumisel Eesti riigi maksutuludele aktsiisi ja käibemaksu näol 2020. aastal.Palun andke võimalusel oma osalemisest teada meiliaadressil kristen@maksumaksjad.eeLugupidamisega Kristen Teder E-mail: kristen@maksumaksjad.eeEesti Maksumaksjate Liit

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus