iconJuurdepääsetavus
Maksumaksja koolitused: Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024 Registreeri / loe lähemalt

Küte läheb juulis kallimaks

Küte läheb juulis kallimaks

Rubriik: Maaleht

Sulev Oll kirjutab Maalehes, et 1. juulist 5%-lt 18%-le kerkiv käibemaks tõstab märgatavalt kaugkütte ning eraisikutele müüdavate küttepuude, turbabriketi ja kivisöe hinda.

"Juunikuu on olnud väga kiire. Inimesed, kes hinnatõusust teadsid, tahtsid ja tahavad ka veel praegu kütet odavama hinnaga osta,” rääkis MBJ Mets OÜ juhataja Marko Mölder. Seni müüdi 50 cm pikkust pakkimata leppa hinnaga 450 kr ruumimeeter (rm, 1x1x1 meetrit), uut hinda Mölder veel öelda ei osanud.

Uus hind on aga paigas Firewood Products OÜ-l, mis kaubamärgina kasutab nime Halupuu. “Kui enne 1. juulit on kahe ruumi hind 1300, siis sealt edasi 1495 kr,” kinnitas firma müügijuht Liana Rajaveer. Seega kallineb küttepuu keskmiselt 100 kr ruum.

Rajaveere sõnul ostetakse talveks keskmiselt 6 rm puid ahju kohta, seega tuleb eelolev talv ühe ahju kütmise kohta vähemalt pool tuhat krooni kallim. Loe täpsemalt: http://www.maaleht.ee/?page=&grupp=artikkel&artikkel=9020

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksumaksja koolitused:
Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024

Raamatupidamise aastaaruanne majanduslanguse ajal: kuidas kajastada raamatupidamiskohustuslase “head” või “halba” finantsseisundit, millistele asjaoludele peaks pöörama rohkem tähelepanu. Räägime ka raamatupidaja vastutusest.

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027, nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Registreeri / loe lähemalt
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus