iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Küpsemas on maksulaks majutusettevõtetele

Küpsemas on maksulaks majutusettevõtetele

Rubriik: Äripäev

Tea Taruste kirjutab Äripäevas, et kui eelmisel aastal rõõmustas majutussektor sadade kaupa lisandunud hotellitubade üle, siis tänavune muutus majanduskliimas paneb tõsiselt mõtlema, kuidas neid tube järgmisel aastal täita.

Lisaks pingestab järgmise aasta eelarvete kokkupanemist riigikogus lugemisel olev seaduse eelnõu, mille kohaselt plaanitakse majutusasutuste seni alandatud käibemaksumäära tõsta. Veel pole selge, kas eelnõuga plaanitud 4protsendiline käibemaksu kasv rakendub juba 1. jaanuarist. "Ettevõtete kasumlikkus ja jätkusuutlikkus on kõva löögi all.

Ma tahaks loota, et ühtegi hotelli ei peaks kinni pandama, aga väga raske saab olema küll kõikidel!" ütles Nordic Hotels OÜ ning Eesti Hotellide ja Restoranide Liidu juhatuse esimees Feliks Mägus. Majutussektorit iseloomustab kõige enam ebakindlustunne, kus müügitulud ei kasva ja investeeringuid ei tehta, lisas ta. Riik, kes seni on rõhutanud turismi tähtsust eksporditulude laekumisel ja töökohtade loomisel, plaanib senise alandatud käibemaksumäära tõsta 25. septembril riigikokku esitatud eelnõu kohaselt 9 protsenti.

"Meil polnud põhjust arvata, et 5%-line käibemaksumäär on ajutine. Poliitilise otsusena oli see meile üllatav ja konkurentsivõimet mõjutava maksumäära tõttu jääme nüüd lähinaabritele alla. Tean, et lätlased näiteks oma 5protsendilist käibemaksumäära muuta ei kavatse," selgitas ta. Loe täpsemalt: http://www.aripaev.ee/4112/uud_uudidx_411205.html Tutvu seaduseelnõuga siit: http://www.riigikogu.ee/?page=en_vaade&op=ems&eid=409064&u=20081022091048Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus