iconJuurdepääsetavus
Maksumaksja koolitused: Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024 Registreeri / loe lähemalt

Kümmekond II samba pensionimiljonäri käes

Kümmekond II samba pensionimiljonäri käes

Rubriik: Äripäev

Raivo Sormunen kirjutab Äripäevas, et napid viis aastat pärast teise pensionisamba kogumissüsteemi käivitamist on meie hulgas juba umbkaudu kümmekond inimest, kel peaks pensionikontol osakutena raha olema miljon krooni või enam.

530 tuhandel teise pensionisambaga liitunul on pensionikontodel kokku osakuid juba ligi 9 miljardi krooni eest ehk keskmiselt 17 000 krooni inimese kohta. Võttes liitujate hulgast maha need 67 tuhat, kel veel ühtegi osakut kontole laekunud ei ole (pensionisüsteemiga liitumine on kohustuslik alates 18. eluaastast, mil enamik inimesi paraku veel sissetulekut ei teeni), võiks keskmiselt olla iga pensionikoguja kontol praeguseks veidi üle 19 000 krooni eest väärtpaberid. Paratamatult on paremas olukorras need, kes asusid raha koguma esimestes voorudes.

Näiteks 2002. aastal liitunutel võiks olla kontodel keskmiselt raha juba 35 000 krooni eest. Möödunud aastal liitunutel on osakuid keskmiselt aga vaid paari tuhande krooni eest. Kuid eks viimased ole jõudnud osakuid koguda ka kõigest neli kuud.

Keskmise numbriga on aga paraku nii nagu keskmise palgaga. Seda moonutavad märkimisväärselt kõrgepalgalised. Näiteks on Eesti Väärtpaberikeskuse andmeil meie hulgas tervelt kuus inimest, kel teise samba pensionifondide osakuid kogunenud 70 000-80 000 ja kümme, kelle kontol on osakuid 60 000-70 000 vahel. Arvestades, et keskmine pensionifondi osak maksab 15,17 krooni (EPI indeksi alusel) võiks neil kõigil olla peaaegu miljoni krooni eest teise samba fondiosakuid juba koos.

Kõiki neid iseloomustab üks fakt. Nad liitusid pensionisüsteemiga juba 2002. aastal. Loe täpsemalt: http://www.aripaev.ee/3596/rt_komm_359604.htmlTooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksumaksja koolitused:
Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024

Raamatupidamise aastaaruanne majanduslanguse ajal: kuidas kajastada raamatupidamiskohustuslase “head” või “halba” finantsseisundit, millistele asjaoludele peaks pöörama rohkem tähelepanu. Räägime ka raamatupidaja vastutusest.

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027, nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Registreeri / loe lähemalt
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus