iconJuurdepääsetavus
Maksud 2024 koolituse salvestus - Maksumuudatused aastatel 2024-2027 Soovin tellida

Kulutused tervisele väärivad maksusoodustust

Kulutused tervisele väärivad maksusoodustust

Rubriik: Äripäev

20. veebruari Äripäevas kirjutab OÜ Viimsi Tervis taastusarst Kaja Sepp, et kui ravikindlustus tasuks või osaliselt ennetavat taastusravi, tuleks meil tulevikus vähem maksta töövõimetustoetusi ja vähem läheks kaduma tööpäevi.

Investeeringud, mida tööandja teeb masinatesse, ehitistesse jne, on maksuvabad. Kui ta aga soovib investeerida oma inimtööjõudu, st töötajate tervisesse, peaks ta selle eest tasuma erisoodustusmaksu. Absurdne!

Vaid töötervishoiuarsti ettekirjutuse alusel pärast töökohal tehtud riskianalüüsi tohib tööandja inimtööjõu eest hoolitseda erisoodustusmaksu tasumata. Hea muidugi, et töötervishoiusüsteem Eestiski juurdub.Ühiskonnale oleks palju tulusam, kui tööandja ja perearst moodustaksid hoopiski ühisrinde. Perearst saaks soovituskirja taastusraviks lähetada tööandjale, kes otsustaks, kas ja kui palju ta töötaja tervisesse investeerib. Kindlasti aitaks ja motiveeriks see töötajat olema tervem, sest valik, kelle tervisesse investeerida, jääb tööandjale.

Selline kulu oleks küll maksusoodustust väärt.Eesti pensionisambad on leidnud väga laia kõlapinna. Kindlustatud vanaduspõlv on ahvatlenud paljusid pensionisse investeerima. Tulumaksu tagastamine vabatahtlikku pensionifondi aasta jooksul laekunud summalt on meelitav asjaolu. Arvestades aga eestlaste, eriti meie meeste, keskmist eluiga, ei jõua paljud oma pensionipõlve pikalt nautida.Täpsemalt saab lugeda http://www.aripaev.ee/3137/arv_kolumn_uus_313701.html või 20.

veebruari Äripäevast lk 27.

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus (veebruar)

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus