iconJuurdepääsetavus
Maksumaksja koolitused: Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024 Registreeri / loe lähemalt

Kuluhüvitiste mõõdupuu on saadiku südametunnistus

Kuluhüvitiste mõõdupuu on saadiku südametunnistus

Rubriik: Äripäev

Lemmi Kann kirjutab tänases Äripäevas, et Riigikogu liikme staatuse seaduse töörühma juht Kristiina Ojuland peab põhjendatuks täna Riigikogus esimesele lugemisele tulevat eelnõu, mis tooks riigikogulaste taskusse automaatse maksuvaba hüvitise ning vabastaks nad kohustusest tülikaid tšekke esitada. Ojuland vastas Äripäeva küsimustele e-kirja teel.

Kas peate otsust vabastada Riigikogu liikmed kohustusest oma kulutuste kohta aru anda õiglaseks ja põhjendatuks? Jah. Parlamendiliikme töö ei ole võrreldav ühegi teise valdkonnaga.

Küllap see arusaamine ka ajapikku Eestis süveneb. On ju meie parlamentaarne kogemus ääretult lühike, võrreldes vanade demokraatiatega, kus parlamendiliikme staatusega kaasas käivaid erisusi keegi kahtluse alla ei sea. Riigikogu liige on oma mandaadi piires sõltumatu ja täidab oma ülesandeid kooskõlas põhiseaduse, seaduste, avalike huvide ja oma südametunnistusega. See viimane on ka muu hulgas kuluhüvitiste mõõdupuu.

Riigikogu on eesti rahva nägu. Nii nagu rahva hulgas on igasuguseid inimesi, nii ka Riigikogus. Kui mõni inimene on ebaeetiline, ei saa selle eest veel kogu rahvast hukka mõista.Loe täpsemalt: http://www.aripaev.ee/3607/uud_uudidx_360705.html

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksumaksja koolitused:
Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024

Raamatupidamise aastaaruanne majanduslanguse ajal: kuidas kajastada raamatupidamiskohustuslase “head” või “halba” finantsseisundit, millistele asjaoludele peaks pöörama rohkem tähelepanu. Räägime ka raamatupidaja vastutusest.

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027, nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Registreeri / loe lähemalt
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus