iconJuurdepääsetavus
Maksud 2024 koolituse salvestus - Maksumuudatused aastatel 2024-2027 Soovin tellida

Kuludokumentide taastamine on kulude mahaarvamise eeldus

Kuludokumentide taastamine on kulude mahaarvamise eeldus

Rubriik: Äripäev

9. jaanuari 2006 a Äripäevas kirjutab Olavi Kärsna hävinud sellest, et maha saab arvata dokumentaalselt tõendatud kulud ning kui dokumendid on mingil põhjusel hävinud, on taastamise kohustus ettevõtjal.

Tulumaksuseadus ütleb, et tulust võib maha arvata dokumentaalselt tõendatud kulud, ning ei räägi seejuures loodusjõududest või hälvetest elektrivõrgus. Maksukorralduse seadus ütleb, et maksumaksja peab oma dokumente säilitama seitse aastat, ja jällegi ilma "aga"-deta.Teisalt on maksukorralduse seaduses öeldud, et maksuamet peab maksude tasumise õiguse üle otsustamisel rakendama uurimispõhimõtet, st selgitama välja kõik asjaolud. Mõned dokumentidest vastu oma tahtmist ilma jäänud ettevõtjad on teinud sellest järelduse, et maksuamet peaks olema see, kes taolisel juhul tõendeid otsima peaks, ning küsinud, et kas neil on ikka -õigust nõuda minult hävinud dokumentide taastamist?Riigikohus on kaks korda arutanud hävinud dokumentide ja maksude määramise küsimusi, nii et selles osas on asi Eestis üheselt selge.

Uurimispõhimõte tähendab antud juhul, et maksuamet annab maksumaksjale võimaluse hävinud dokumentide asemel esitada uued. Võtta panga väljavõte ja käia müüjad uuesti läbi. Kui ettevõtja seda võimalust ei kasuta, võib maksuamet määrata makse näiteks hindamise teel. Nii et ei maksa püstitada küsimust "Kas neil on ikka õigus?", vaid lihtsalt nentida, et mulle endale on dokumentide taastamine kasulik ja midagi pole parata, kui kord juba nii läks.

Täpsemalt saab lugeda http://www.aripaev.ee/3095/rubr_artiklid_309502.html või 9. jaanuari 2006 a Äripäevast lk 16.

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus