iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Kultuur ja maksud

Kultuur ja maksud

Rubriik: Postimees

Urve Eslas kirjutab Postimehes, et kultuuriministril on läinud korda kultuuriinimesed omavahel tülli ajada. Plaan kompenseerida vaid teatrite ja riiklike kontserdiorganisatsioonide piletihindade käibemaksutõus on väiksemad kultuuritegijad ja kontserdikorraldajad põhjusega pahaseks ajanud. Neil mitteriiklikel, kes viieprotsendise käibemaksugagi vaevu otsotsaga kokku tulid, on nüüd süda sappi täis ja jänes püksis.

Tõepoolest, väiksemate kultuuritegijate poolelt vaadates näib otsuse taga olevat läbinisti ekslik, kuid kahetsusväärselt sageli esinev rudimentarusaam, nagu tagaks suurus või omandivorm kvaliteedi. Väiksemate ja eraviisiliselt tegutsevate kontserdikorraldajate kõri pigistamine viib need väljasuremiseni, arvavad korraldajad, üldises kultuuripildis niigi domineerivad kultuuriorganisatsioonid saavad veel võimsamaks, kultuur tervikuna aga vaesustub ja kängub.

Kujutate ette, milline oleks üldpilt kultuurist, kus oleks vaid Eesti Kontsert, rahvusooper Estonia, Riiklik Sümfooniaorkester, puuduks aga näiteks Viljandi Folk ja Jazzkaar? Ministeeriumi poole pealt vaadatuna on tegemist lahendusega, mis enam-vähem legaalsel moel võimaldab jätta toetusest ilma kultuuri karvasesse, ja viimasel ajal ka üha rammusamasse kasukasse elama asunud kommertstäid, kes seal end aina mugavamalt tundma on hakanud. Kui juba varem leiti, et Jänes ravib täihaigust giljotiiniga, siis praegu näib olevat selge, et plaani järgi tuleks kommertsürituste toetamisest pääsemiseks ohverdada väiksemad ja mitteriiklikud väärtkultuuritegijad. Loe täpsemalt: http://www.postimees.ee/250108/esileht/arvamus/308188.php Loe ka: Kai Kalamees.

„Minister Laine Jänese ettepanek lõi teatrirahva kahte leeri“: http://www.postimees.ee/250108/esileht/siseuudised/308197.php

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus