iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Kuku raadios: töötuskindlustuse ja kogumispensioni makse muudatused juunikuus

Kuku raadios: töötuskindlustuse ja kogumispensioni makse muudatused juunikuus

Rubriik: EML

Tänases Maksumaksja saates rääkis Lasse Lehis sellest, et esimesest juunist töötajatele väljamakstavatelt palkadelt tasutakse töötuskindlustusmakset juba uute määrade alusel. Nimelt võttis valitsus 30. aprillil vastu määruse nr 71, millega selle aasta juunist kehtestatakse töötaja töötuskindlustusmakse määraks 2% (senise 0,6% asemel), tööandja määr on 1% (varem 0,3%). Lehis juhtis tähelepanu, et maksustamine toimub selle järgi, millal tasu inimesele välja makstakse (kassapõhiselt), mitte selle järgi, mis kuu eest välja teenitud rahaga on tegu.

Teine muudatus, mille kohta maikuu lõpuks tõenäoliselt ka seadus vastu võetakse, puudutab kohustuslikku kogumispensionit (pensionikindlustuse II sammas).

Nagu töötuskindlustusmaksegi, käitub kogumispensioni makse maksuarvestuses samuti kassapõhiselt: juunist alates tehtavatelt väljamaksetelt 2% kohustusliku kogumispensioni makset mitte kelleltki enam kinni ei peeta. Alates 2010. aasta algusest on soovi korral võimalik tasuda kogumispensioni makset 1%. Kuula 12.

mai saate salvestust: http://kuku.s3.amazonaws.com/maksumaksja/maksumaksja20090512.mp3 Kuula ka varasemate saadete salvestusi: http://podcast.kuku.ee/saated/maksumaksja/Loe ka EML 27.04 uudist kogumispensionide seaduse muutmise eelnõu kohta: http://www.maksumaksjad.ee/modules/news/article.php?storyid=2559

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus