iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Kuku raadio eilses saates Maksumaksja: eurodes antud kodulaenud ja sundvaluutavahetus

Kuku raadio eilses saates Maksumaksja: eurodes antud kodulaenud ja sundvaluutavahetus

Rubriik: EML

28. oktoobri saates oli mikrofoni ees Lasse Lehis ja juttu oli sellest, et iga kord, kui eluasemelaenu võtnud inimene maksab oma igakuist laenu tagasimakset, maksab ta ka valuutavahetustasu, mis on varjatud tuluvõtmise koht. Peaaegu kõik eluasemelaenud antakse Eestis välja eurodes. Seda aga vaid paberil.

Tegelikult saavad inimesed laenuraha kätte ja tagastavad kroonides. Pangad tüssavad laenajaid sellega, et võtavad laenu andes aluseks Eesti Panga kursi, aga laenu tagasimaksetel arvestavad hoopis teist kurssi. Samas igakuiste tagasimaksete juures moodustab see tüssamine tühise osa, mistõttu keegi ei viitsi seda vaidlustada

Pankade seisukoht on, et nemad tarbijatele ülekohut ei tee, sest juhul, kui tarbija on otsustanud võtta eurolaenu, lepivad pank ja laenusaaja kokku, et laenuleping sõlmitakse ja täidetakse eurodes. Laenusaajal on võimalus osta laenu tagasimakseteks vajalik kogus eurosid ükskõik missuguse valuutavahetusteenust pakkuva ettevõtja käest.Kuula 28.

oktoobri saate salvestust: http://kuku.s3.amazonaws.com/maksumaksja/maksumaksja20081028.mp3Kuula ka varasemate saadete salvestusi: http://podcast.kuku.ee/saated/maksumaksja/

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus