iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Kuidas vältida topeltmaksustamise ohtu?

Kuidas vältida topeltmaksustamise ohtu?

Rubriik: Äripäev

Maksu- ja Tolliameti maksude osakonna juhataja Aule Kindsigo kirjutab Äripäeva debati veerus, et mitu maksukonsultanti väidavad, et muudetud tulumaksuseadus ei kaitse alati ettevõtjate topeltmaksustamise eest, kuidas siiski vältida topeltmaksustamise ohtu?

Topeltmaksustamise vältimise kohta on tulumaksuseaduses eraldi sätted - § 546. Kui seni sai juriidilise isiku topeltmaksustamist vältida põhiliselt vaid dividendi puhul, siis alates 2009. aastast laieneb tunduvalt maksubaas, mille puhul topeltmaksustamist vältida saab. Ära jääb ka isikute seotuse nõue (kehtiva tulumaksuseaduse § 50 lg 11 p 1 ja 3 on nõutav osalus 15 protsenti).

Maksuvabastus on 1. jaanuarist 2009 kehtima hakkava tulumaksuseaduse § 546 lg 1 märgitud tingimustel (dividend saadud lepinguriigi või Šveitsi Konföderatsiooni residendist ja tulumaksukohustuslasest äriühingult vm välisriigi äriühing on väljamakselt tulumaksu kinni pidanud või selle aluseks olev kasumiosa on tulumaksuga maksustatud) laienenud ka likvideerimisjaotistele. Samuti äriühingu aktsia- või osakapitali või sissemaksete vähendamisel või osaluse tagasiostmisel või tagastamisel saadud väljamakse osale, mis ületab osaluse soetamismaksumust või rahalisi sissemakseid väljamakse tegija omakapitali. Loe täpsemalt: http://www.aripaev.ee/3942/arv_kysitlus_394201.htmlTooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus