iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Kuidas teha poliitilist laipa? Oravate retsept

Kuidas teha poliitilist laipa? Oravate retsept

Rubriik: Äripäev

Aivar Hundimägi kirjutab Äripäevas poliitilise laiba tegemisest. Poliitilise laiba retsepti autor on Reformierakond, kes on end näidanud poliitilisi ja majandusprotsesse hästi tundva erakonnana.

Poliitilise laiba staatus ähvardab sotside juhti ja rahandusministrit Ivari Padarit. Termin "poliitiline laip" on Padari enda välja pakutud - Äripäeva finantsjuhtimise konverentsil. Padarilt küsiti, mis ta teeb siis, kui keset ilusat suve selgub, et riigieelarvesse on laekunud käibemaksu poole vähem planeeritust.

Padar ütles, et see teeks temast poliitilise laiba. Ta tunnistas, et käibemaksu alalaekumine on sel aastal tõsine probleem. Padari kaelas on mitu veskikivi, mis tõmbavad põhja nii tema kui ka sotside mainet. Üks neist on ettevõtete tulumaksuvabastus.

Eesti sai ELilt kuni järgmise aastani üleminekuperioodi, mille jooksul pidime muutma ära ettevõtteid puudutava tulumaksuseaduse. Euroliidule ei meeldi meie investeeringute tulumaksuvabastuse põhimõte. Tegemist on Reformile olulise teemaga, kuid selle lahendamine on keeruline ja see oli ka üks põhjus, miks oravad ei soovinud rahandusministri portfelli. Teine kivi on eraisikute aktsiainvesteeringute tulumaksuvabastus.

Ka see idee oli Reformierakonna üks oluline valimislubadus, mida üritab teostada Padar. Kuid ebaõnnestunult, sest rahandusministeeriumi eelnõu on saanud erinevate huvigruppide poolt palju kriitikat. Hea idee on ametnikud ära lörtsinud. Kõige tõsisem probleem on aga praegu riigieelarve.

Maksutulude prognoos tõenäoliselt ei täitu ja eelarve ähvardab jõuda defitsiiti. Loe täpsemalt: http://www.aripaev.ee/3894/arv_arvamus_389401.html

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus