iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Kuidas ametiautoga isiklikke sõite teha

Kuidas ametiautoga isiklikke sõite teha

Rubriik: Maaleht

Olavi Kärsna kirjutab  Maalehes, et veidi aega tagasi riigikohtu poolt kohtuasjas nr 3-3-1-93-08 tehtud otsuse kajastamine ajakirjanduses tekitas ka arvamusi, et nüüd on kõik probleemid sõiduautode erisoodustuse ja sõidupäevikute pidamisega lahendatud. Päris nii see kahjuks ei ole.

Erisoodustuse hinna määramise kord on kehtestatud rahandusministri 29.12.1999. a määrusega nr 120. Kord annab võimaluse maksta erisoodustuse makse ka väiksemalt numbrilt kui maksimaalne 4000 krooni (kuni selle aastani 2000 krooni).

Selleks tuleb aga pidada sõidupäevikut, mille sisu on määruses ette kirjutatud. Kord ei välista, et sõidupäeviku järgi erisoodustust üldse ei olnudki. Määrust lugedes tundub algul, nagu olekski sõiduautoga ainult kaks võimalust: kas maksad maksud neljalt tuhandelt või pead päevikut. Algusest peale on maksuametiga vaieldud selle üle, millal võiks lugeda tõendatuks, et äriühingu sõiduautoga isiklikke sõite ei tehtagi, s.t millal pole erisoodustust, mida maksustada.

Pikemalt loe: http://www.maaleht.ee/2009/04/23/seadus/6424-kuidas-ametiautoga-isiklikke-soite-tehaRiigikohtu lahendit vaata siit: http://www.nc.ee/?id=11&tekst=RK/3-3-1-93-08 

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus