iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Kui talu läheb isalt pojale

Kui talu läheb isalt pojale

Rubriik: Maaleht

Tänases Maalehes saab lugeda Olavi Kärsna artiklit FIE ettevõtte üleminekust inimeselt inimesele kas pärimise või üleandmise korras - teema on kiiresti aktuaalsemaks muutumas. Ettevõtte üleandmine on reguleeritud võlaõigusseaduse ja maksukorralduse seadusega. Äriseadustik ja käibemaksuseadus viitavad üleandmise koha pealt võlaõigusseadusele. Tulumaksuseadus seab oma reegleid ainult ettevõtte üleandmisele FIE-lt äriühingule.

Äriseadustiku § 5 teise lõike järgi kohaldatakse ettevõttesse või selle organisatsiooniliselt iseseisvasse osasse kuuluvate asjade ja õiguste omandi või valduse tervikuna üleminekul võlaõigusseadust.

Võlaõigusseaduse § 180 räägib ettevõtte üleminekust kas üleandja ja vastuvõtja vahel sõlmitud lepingu või seaduse alusel. Maksukorralduse seaduse § 36 ütleb, et kõik kohustused peale sunniraha maksmise kohustuse lähevad pärijale üle pärimisseaduses sätestatud korras ja § 37 ütleb sama ettevõtte või selle osa omandi või valduse ülemineku kohta võlaõigusseaduse kohaselt.Loe täpsemalt: http://www.maaleht.ee/?page=Seadus&grupp=artikkel&artikkel=11972

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus