iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Kui säästame, siis maksuvabalt

Kui säästame, siis maksuvabalt

Rubriik: Äripäev

Äripäeva juhtkirjas avaldatakse arvamust eraisikute taasinvesteeritud väärtpaberitulu maksuvabastuse küsimuses.

Seadus kohtleb endiselt ebavõrdselt ettevõtete ja eraisikute väärtpaberiinvesteeringuid. Samuti tuleb seadusesse järjest juurde uusi maksusoodustusi, erandid aga peegeldavad eeskätt nende tegijate või viimaste toetajate eelistusi. Äripäeva meelest ei peaks riik inimeste erinevaid säästmisviise maksustama erinevalt, täpsemalt - ei peaks neid üldse maksustama ning lihtsustama tulumaksuseadust juba praegu. Pole ju vahet, kas inimene hoiab vaba raha pangas arvelduskontol, tähtajalisel või investeerimishoiusel, pensionisammastes, väärtpaberites, erinevates fonditoodetes jne - eesmärk on enda tuleviku kindlustamine, säästude kogumine.

Ainult riskimäär on erinev. Aga - hoiuste, sh investeerimishoiuste intressidelt ei tule tulumaksu maksta, ka pensionideks kogutult saab tulumaksu tagasi, dividendidelt maksab makse dividendimaksja, muudele säästmis- ja säästude kasvatamise võimalustele on kehtestatud erinevad reeglid, mille mõistmiseks alati oma tarkusest ei piisa, vaid peab pöörduma abi saamiseks maksukonsultandi poole. Loe täpsemalt: http://www.aripaev.ee/3475/arv_juhtkiri.html?e=mc3&leht_id=3475 Loe ka Eesti Maksumaksjate Liidu ettepanekud erakondadele maksupoliitika küsimustes.

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus