iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Kui ma saan jälle rahandusministriks…

Kui ma saan jälle rahandusministriks…

Rubriik: Postimees

Tõnis Palts, endine rahandusminister (IRL), kirjutab Postimehe arvamusküljel, et praegu käib Tallinna halduskohtus «13ne protsess», mis on suunatud 13 seaduskuuleka ettevõtja, Sylvesteri endiste aktsionäride vastu. Lähikuudel laieneb see protsess Tartu ja Pärnu halduskohtutesse ning riigiga hakkab kohut käima juba ligi 60 ettevõtjat!

Tõsi, kohtusse kaebajad on seekord kannatanud ise. Aga fakt – ebaõiglane maksuotsus sündis peaministri, rahandusministri ja riigikogu rahanduskomisjoni esimehe soosiva hoiaku tõttu, mis väljendus mitteõigeaegses sekkumises. Saan aru, aga ei mõista heaks riigijuhtide käitumist, kes peavad eelkõige proletaarlastele meeldima.

Kui ma saan jälle rahandusministriks, siis esimese tööna vabastan ma ametist maksuameti juhid. Eelmine kord olid selleks kõigile teada põhjused: esiteks, juhtkond lasi sorida tuhandete maksumaksjate pangakontodel. Teiseks, juhtkond kasutas näidispoomise meetodeid. Näiteks sokutasid ametnikud Indrek Neivelti olematu asja toimikud «Postimehe lifti».

Kolmandaks, töötajatele maksti preemiat ettevõtjatele ärategemise eest. Mida rohkem sunniti politseimeetoditega maksma, seda suurem oli maksuameti töötajate preemia. Kohus ei lükanud neid argumente ümber. Repressiivmentaliteedist saadi ju juhtkonnavahetusega lahti!

Milles siis praeguse juhtkonna patt on? Kallase-Laari tulumaksuseaduse mõte on ühene: kui sa ei võta raha tarbimisse, vaid jätad ettevõtlusse, see on investeerid, siis ei maksustata. Seda kinnitab terve hulk maksuteoreetikute seisukohti aastatest 2001–2004, kaasarvatud tolleaegse maksuameti juhi ja hilisema rahandusministri rahvaliitlase Aivar Sõerdi kiri Sylvesteri omanikele 6. septembrist 2002.

a. See tähendab seda, et kui ettevõtja müüb talle kuuluvad firma aktsiaid või osa neist maha, siis selleks, et tulumaksuseaduse mõtet järgida, tuleb need aktsiad eelnevalt viia holding-firmasse, et müügist laekuv tulu ei laekuks talle, vaid firmale. Firmas olev raha on ettevõtluses olev raha. Isegi siis, kui see lihtsalt on panga käsutuses.

Tulu laekub firmasse ja on seega ettevõtte käsutuses. Kui eraisik võtab midagi välja isiklikku kasutusse, siis ta loomulikult peab maksma selle eest. Loe täpsemalt: http://www.postimees.ee/280208/esileht/arvamus/314492.php

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus