iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Kui kiiresti ikkagi saab seadust muuta?

Kui kiiresti ikkagi saab seadust muuta?

Rubriik: EML

Seoses energiahindade hüppelise kasvuga esitati Kaja Kallasele ettepanek energiakandjate maksukoormuse alandamiseks. Mida vastas peaminister? Loomulikult vastas ta, et see ei oleks kuigi kiire lahendus, sest seaduse muutmiseks kulub umbes kolm kuud.

Mõistagi kontrollis seda väidet ka Delfi (ja Co.) faktikontroll ja tuvastas, et enamasti on see tõesti nii, vt siit: https://epl.delfi.ee/artikkel/95484459/faktikontroll-kas-toesti-votab-seaduse-vastu-votmine-kolm-kuud-aega

MaksuMaksja kontrollis omakorda faktikontrolli ja tuvastas, et hea tahtmise korral (ja head tahtmist on koalitsioonil alati, kui eelnõud on nendel vaja vastu võtta) käib seaduste vastuvõtmine pigem päevades mõõdetava ajavahemiku jooksul.

Meie ülevaadet saate lugeda 2021. a detsembri MaksuMaksjast: https://maksumaksjad.ee/ajakiri/maksumaksja-2021-detsember-nr-12/

Nüüd on koalitsioon meie väidet taas kinnitanud. Nimelt algatati Riigikogus maksukorralduse seaduse muutmise seaduse eelnõu menetlemine 10.01.2022. a. Eelnõu sai numbri 506 SE ning sisuks oli kohustuslik töövõtuahela ning ehitusplatsil viibitud aja kindlaks määramine ehitussektoris.

24.02.2022. a algas Ukrainas sõda ning annetajad hakkasid Ukrainale ning avalikes huvides tegutsevatele ühingutele abi saatma, kuid annetuste maksuvabastuste alused on võrdlemisi piiratud – esiteks peab ühing olema tulumaksusoodustusega isikute nimekirjas ning teiseks on maksuvabal annetamisel ka summaline piir.

16.03.2022. a toimunud 506 SE teiseks lugemiseks oli Rahandusministeeriumi abil seaduseelnõule lisatud vajalik § 2 tulumaksuseaduse muutmiseks ning 23.03.2022. a kolmandal lugemisel võetakse eelnõu juba seadusena vastu.

Eelnõu on igati positiivne oma sisu poolest, sest maksuvabalt saab annetusi teha piirmääradeta järgmistele subjektidele:

1) MTÜ Eesti Pagulasabi;

2) MTÜ Mondo;

3) Ukraina Kultuurikeskus;

4) Riigikaitse Edendamise Sihtasutus;

5) Eesti Punane Rist;

6) Päästeliit;

7) Rotary Klubi Tallinn Vanalinn.

Maksuvabastuse tingimuseks on, et annetus on tehtud Ukraina territoriaalse terviklikkuse ja suveräänsuse säilitamiseks ning sihtotstarbeliselt humanitaarabi andmiseks ja korraldamiseks. Seejuures kehtib maksuvabastus tagasiulatuvalt alates 24.02.2022. a ning eelnõu ajaline kehtivus on piiratud 2022. a viimase päevaga.

Positiivne on ka see, et peaministri mälu ja teadmisi värskendatakse eelnõude kiirkorras menetlemise võimalustest.

Vt eelnõud siit.

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus