iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Kui kaua veel jätkub salaäri?

Kui kaua veel jätkub salaäri?

Rubriik: Maaleht

Vambola Paavo kirjutab Maalehes, et kavandatav tubaka- ja kütuseaktsiisi tõus pole kõhnuvale riigikassale päästerõngas. Kui seni pole suudetud salakütuse ja sigarettide sissevedu ohjeldada, siis kus on tagatis, et nüüd hakkab midagi juhtuma?

Kagu- ja Lõuna-Eesti omaaegsetes kolhoositanklates saab bensiiniliitri ametlikust hinnast krooni võrra või enamgi odavamalt. Lätist takistamatult sisse voolav salakütus ei ilmuta vähenemise märke. Ametlik statistika väidab, et viiendik piirkonna kütuseärist on must, julgemad analüütikud kõnelevad kolmandikust või veelgi suuremast kogusest.ELis ei saa kaupade liikumist takistada.

Lätist tulevatel teedel lauskontrolli kehtestamine muudab meie tegevuse muu maailma silmis naeruväärseks. Vaevalt riigi tulud suurenema hakkavad, kui aktsiisi veel viie protsendi võrra tõsta - pigem muutub salajane äri üha rafineeritumaks, kus on lubatud kõik võtted. Venemaalt aastaid kestnud kütuseäri on riik ükskõikselt pealt vaadanud. Petseris maksab liiter 95-t meie rahas praegu pisut üle 7 krooni.

Bensiinivedaja seda kõrge hinna tõttu ei osta, tema panustab 76 või 92 peale, mis tuleb omahinnas kätte 6 krooniga.Loe täpsemalt: http://www.maaleht.ee/2009/06/04/arvamus/7226

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus