iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Kriis viis kolmandiku pensionirahast

Kriis viis kolmandiku pensionirahast

Rubriik: Postimees

Lauri Linnamäe kirjutab Postimehes, et kuni viimase ajani kui pärmi peal paisunud Vene aktsiahinnad meelitasid fondihaldureid sinna investeerima ka ohtralt Eesti investorite ja pensioniks säästjate raha, mida viimaste nädalate sündmused on tublisti kahandanud.

Ülemaailmse surutise krooniks saanud Venemaa börsikrahh tabas kõige rängemalt just kolmanda pensionisamba kiiret kasvu tõotanud fondide kliente. Hansa pensionifondilt V3 pole Vene kriis mitte vaid koort pealt riisunud, vaid aastataguse ajaga võrreldes viinud fondi paigutatud rahast pea kolmandiku. SEB Aktiivse Pensionifondi kliendid on 12 kuu jooksul kaotanud veerandi oma fondis olnud varast. Teise samba fondides, kus riskide hajutamise nõudmised suuremad, piirduvad kõige rängemad kaotused tosina protsendiga, suurima kukkumise on läbi teinud ERGO Tuleviku Pensionifond, mille osakud on aastaga kaotanud 13 protsenti oma väärtusest.

Tasakaalustatud pensionifondide kaotused piirduvad aastases perspektiivis mõne protsendiga ning väikese tootlusega, ent turvalised, suures osas võlakirjadesse investeerivad fondid on napilt plussis. Loe täpsemalt: http://www.postimees.ee/?id=34534

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus