iconJuurdepääsetavus
Maksumaksja koolitused: Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024 Registreeri / loe lähemalt

Koppel ja Kasela: see aeg tuleb nüüd tagasi, kui pesumasina või auto ostmiseks aastaid raha koguti

Koppel ja Kasela: see aeg tuleb nüüd tagasi, kui pesumasina või auto ostmiseks aastaid raha koguti

Rubriik: Delfi

Majandustegelased Indrek Kasela ja Peeter Koppel arutavad Maalehe algatusel juhtunud vestluses, mida hoida meeles Eesti praegustes ärevates majandusoludes ja kuhu me nii jõuame.

Hinnatõusu alla ajamine on ühiskonnale valus

Peeter Koppel: Inflatsioonis ellu jäämise õpiku esimene peatükk on see, et kui keegi tähtis onu ütleb, et inflatsioon saab kohe läbi, siis tavaliselt ta ei saa. Mitte kunagi ei saa. Tavaliselt meeldib mulle näiteks tuua, et kui inflatsioon on läinud üle viie protsendi, siis kahe protsendi juurde tagasi jõudmine võtab kümme aastat.

Indrek Kasela: Inflatsiooni alla saamine ei sõltu sellest, kas sina ja mina midagi teeme. See on puhtalt n-ö püramiidi tipust kontrollitav asi. Ja inflatsiooni kontrollimine on ju väga lihtne: tuleb majanduses kõik kraanid kinni keerata. Küsimus on selles, mis on selle hind ühiskonnale.

Koppel: Põhimõtteliselt on kaks võimalust. Esimene, lihtsam ja ajalooliselt ka rohkem kasutust leidnud võimalus ongi kõrgem inflatsioonitase.

Loe lähemalt:
https://maaleht.delfi.ee/artikkel/120243816/koppel-ja-kasela-see-aeg-tuleb-nuud-tagasi-kui-pesumasina-voi-auto-ostmiseks-aastaid-raha-koguti

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksumaksja koolitused:
Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024

Raamatupidamise aastaaruanne majanduslanguse ajal: kuidas kajastada raamatupidamiskohustuslase “head” või “halba” finantsseisundit, millistele asjaoludele peaks pöörama rohkem tähelepanu. Räägime ka raamatupidaja vastutusest.

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027, nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Registreeri / loe lähemalt
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus