iconJuurdepääsetavus
Maksumaksja koolitused: Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024 Registreeri / loe lähemalt

“Komplimendid” Maksumaksjate Liidule Jürgen Ligi blogis

“Komplimendid” Maksumaksjate Liidule Jürgen Ligi blogis

Rubriik: Muud

Jürgen Ligi kirjutab oma blogis, et Riigikogu sai avalikkuse survel aru oma rumalusest (kuluhüvitiste teemal), arvab Lasse Lehis Maksumaksjate Liidust.

Mulle näib asi küll teistpidine. Minu mulje on, et avalikkuse survel see sellisel kujul üldse teemaks kerkis. Kedagi peale Riigikogu ei kotita ju kulupaberite pärast avalikult, kollektiivselt ja ebapädevalt.Mis see Riigikogu rumalus tegelikult on? Kas ühe seaduse ühe paragrahvi menetlusesolek?

Kellegi konkreetse rumalus või priiskamine? Või ehk valija rumalus?Mulle sai küll selgeks rumalus, aga mitte Riigikogu, vaid Maksumaksjate Liidu oma – palun mitte ära segada maksumaksjatega. Raske on välja mõelda ebakompetentsemat rahvaküsimust kui Kas soovite pitsat või präänikut ehk Kas soovite raha või Riigikogu sõimata. Mõlemad palad on ju head, nii eraldi kui järgimööda, aga teatud kontekstis, kohas, kvaliteedis, võrdluses.Et klikitakse, oli teada.

Aga küsijast jäi nadi mälestus. Eriti nadi maksueksperdist, sest presidendi, ministri või diplomaadi puhul oleks küsimiseks kohta kordades enam. Riigikogu puhul köidab mõistagi mitte ta erandi põhjendatus, vaid ta ohutus rünnatavana. Vapruse eest palju õnne.

Lasse ja MML naudivad tähelepanu. Aga minu silmis, kes ma ei ole staatuse seaduse fänn, algataja ega autor, värvivad nad ennast aina nurka. Nende kodukas koosneb kümnetest linkidest kuluhüvitiste kajastustele. Süda läheb paratamatult pikalt pahaks.

Lolli kampaaniaga hävitatakse enda tõsiseltvõetavus ja rahanduskomisjonile tuleb see ikka jälle meelde. Vaatan minagi MMLi järjekordset kirja tulumaksueelnõust ja kaalun lugemise koefitsienti. Kas liidu kuulsus kaalus ikka usutavuse üles? Loe täpsemalt: http://www.reform.ee/kandidaat/jyrgenligi/blogi/737/maksumaksjate-rumalusLoe ka: „Riigikogu kuluhüvitiste teema ajakirjanduses“Loe ka: „Riigikogu kuluhüvitiste teema kajastus raadios ja teles“Loe EML pressiteadet: „Kavandatav Riigikogu liikmete uus kuluhüvitiste kord tuleb laiendada kõikidele maksumaksjatele“Vaata EML pöördumist Riigikogu pooleTooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksumaksja koolitused:
Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024

Raamatupidamise aastaaruanne majanduslanguse ajal: kuidas kajastada raamatupidamiskohustuslase “head” või “halba” finantsseisundit, millistele asjaoludele peaks pöörama rohkem tähelepanu. Räägime ka raamatupidaja vastutusest.

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027, nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Registreeri / loe lähemalt
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus