iconJuurdepääsetavus
Maksumaksja koolitused: Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024 Registreeri / loe lähemalt

Kommentaar: dividendiaktsiatesse tasub investeerida füüsilise ja kasvuaktsiatesse juriidilise isikuna

Kommentaar: dividendiaktsiatesse tasub investeerida füüsilise ja kasvuaktsiatesse juriidilise isikuna

Rubriik: Äripäev

Agnes Ojala kirjutab Äripäeva online-väljaandes sellest, kuidas audiitorfirma Ernst & Young maksukonsultant Marko Saag selgitab, miks on nn dividendiaktsiatesse mõttekam investeerida füüsilise isikuna ja nn kasvuaktsiatesse juriidilise isikuna: Tulenevalt asjaolust, et Eestis ei ole väärtpaberiinvesteeringutelt teenitud kasu hetkel tulumaksust vabastatud, investeerivad paljud investorid läbi äriühingute. Jättes hetkel kõrvale selle, kas väärtpaberite tõstmist äriühingusse, kes realiseerib hiljem nende võõrandamisest kasu, on võimalik käsitleda maksudest kõrvalehoidumisena või mitte (nn Hansapanga aktsionäride kaasused), toob investeerimistegevus läbi äriühingute kaasa ka mitu teist maksunüanssi, millega tuleks arvestada.

Üks sellistest nüanssidest on aktsiainvesteeringutelt saadud dividendide maksustamine. Suvel maksis mitu börsifirmat aktsionäridele dividende ning selliste dividendide maksustamine on tekitanud segadust. Hoolimata sellest, kes oli dividendide saaja, maksustasid residendist börsifirmadest dividendide maksjad dividende reeglina tulumaksuga määras 22/78 (v.a juhul, kui dividendid olid maksust vabastatud).Loe täpsemalt: http://www.ap3.ee/Default2.aspx?ArticleID=60e9e94d-860b-4925-93b1-a31f60da143cTooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksumaksja koolitused:
Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024

Raamatupidamise aastaaruanne majanduslanguse ajal: kuidas kajastada raamatupidamiskohustuslase “head” või “halba” finantsseisundit, millistele asjaoludele peaks pöörama rohkem tähelepanu. Räägime ka raamatupidaja vastutusest.

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027, nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Registreeri / loe lähemalt
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus