iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Kolmas sammas võimaldab edukalt makse optimeerida

Kolmas sammas võimaldab edukalt makse optimeerida

Rubriik: Äripäev

Tarvo Vaarmets kirjutab Äripäevas pensioni nn kolmandast sambast.

Pensioni kolmanda samba toodetest pakub investeerimisriskiga pensionikindlustus väga erinevaid võimalusi oma raha säästa, kasvatada ja ka tulumaksu optimeerida, seda kõige efektiivsemalt alates 50. eluaastast. Kindlustuslepingu parimad omadused tulevad esile pärast 55. eluaastat, sest just siis võib lepingu rahulikult tulumaksuvabalt lõpetada, lepingu lõpetamine enne seda toob kaasa ka tulumaksukohustuse.

Samamoodi peab tulumaksu tasuma siis, kui kolmandat sammast on püsti hoitud vähem kui viis aastat. Seega on tulumaksu optimeerimise mõttes lepingut kõige kasulikum sõlmida 50aastasel inimesel, kellel on võimalus pääseda III sambasse paigutatud rahalt tulumaksust väiksema võimaliku kaoga - teie raha on reserveeritud viieks aastaks. Muidugi saavad sama teguviisi kasutada ka üle 50aastased inimesed, ainult et siis on elupäevade lõppemise risk juba suurem. Seega, kui olete poolsada aastat elanud ja teil on tekkinud tulu, millel on oht lihtsalt pangakontole seisma jääda, siis targem oleks see paigutada kolmandasse sambasse - panete oma raha kasvama ja samas võidate tulumaksu - hetkel kehtiva 23%, mida ei olegi eriti vähe.

Kui liita tulumaksuvõidule turgude liikumisest eeldatavasti saadav kasum, võite oma raha viie aastaga päris kenasti paisutada. Loomulikult on paremate ideede puudusel mõistlik kolmanda samba pensionikindlustusse raha paigutada ka noorematel inimestel. Aastasissetulekust saate III sambasse paigutada kuni 15%. Siit saab aga minna veelgi kaugemale - on olemas ka võimalus oma raha sisuliselt ainult aastaks seisma panna ja sellelt tulumaks tagasi saada.

Iseenesest kõlab selline variant päris ahvatlevalt - võite piirduda vaid aastase rahapaigutusega, mille tootluseks tuleks tulumaksu arvelt praegust tulumaksumäära arvestades koguni 23% - see ületab umbes kaks korda isegi ajaloo keskmist aastast aktsiatootlust. Idee on lihtne - tuleb sõlmida kindlustusleping, esimesel neljal aastal investeerida ainult minimaalselt vajalik summa, seejärel panna viimasel, viiendal aastal aga kolmandasse sambasse kogu lubatud 15% sissetulekust. Siin võiks mõelda võimaluse korral ka oma sissetulekute ajastamisele just sellesse viiendasse aastasse, mis annaks võimaluse jätta tulumaksuvabalt sambasse rohkem raha ning sellelt ka rohkem tulumaksu tagasi saada. Taolist skeemi saaks aga rakendada jällegi alates 50.

eluaastast ja ainult kindlustuslepingu korral. Loe täpsemalt: http://www.aripaev.ee/3407/rt_komm_340702.html

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus