iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Kokkuhoiu võimalikkusest maksuameti näitel

Kokkuhoiu võimalikkusest maksuameti näitel

Rubriik: Postimees

Dmitri Jegorov, Maksu- ja Tolliameti peadirektori asetäitja, kirjutab Postimehes, et jaanipäevajärgne periood on siinmail tavaliselt niivõrd rahulik, et oleme harjunud nimetama seda hapukurgihooajaks, mil midagi tõsist Eestis ei toimugi. Samas ei saa seda, mis toimub enamikus riigi rahakotist rahastatavates ametites ja ministeeriumides praegu, kuidagi hapukurgihooajaks pidada. Käib vilgas töö reservide otsimisel 2009. aasta eelarve tarvis.

Paratamatult tekivad küsimused, kas kogu meie avalik sektor ongi niivõrd optimeeritud, et mingeid reserve tõepoolest enam ei ole.

Ma ei suuda seda uskuda. Maksu- ja Tolliamet on tõhusalt töötav asutus, kuid meiegi usume kulude vähendamise võimalusse. Nüüdse ameti eelkäijateks olnud asutustes oli aastal 2003 tööl kokku ligi 2500 teenistujat. Praeguseks on see arv vähenenud ligi 20%.

Samal ajal on oluliselt suurenenud koormus nii maksu- kui tolliliinis: majandus kasvas tublisti, hoogustus ka väliskaubandus, lisandusid uued maksukohustused ning täienes järelevalveülesannete loetelu. Sellest hoolimata suutis maksuhaldur tänu pidevatele uuendustele parandada kontrollitegevuse tabavust ning kiirendada teeninduslikke protsesse (näiteks enam makstud maksude tagastamise kiirus või sajale liginev e-tolli kasutusprotsent). Kõik see vaid selleks, et saavutada väiksema kuluga kvaliteetsemad tulemused. Vaatamata Eesti kuulumisele nende väheste riikide sekka, kus ühendmaksuhalduri maksukogumise kulukus on alla 1% (Eestis nimelt 0,79%), usume MTAs siiski, et ka meil on võimalik töötada veelgi tõhusamalt.

Loe täpsemalt: http://www.postimees.ee/?id=21329

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus