iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Kohustuslikud pensionifondid rämpsuvabaks

Kohustuslikud pensionifondid rämpsuvabaks

Rubriik: Äripäev

Kadrin Karner kirjutab Äripäevas, et teise pensionisamba konservatiivsed fondid ei näita tulevikus enam nii suurt tootlust, nagu senini ollakse harjunud, kommenteeris Swedbank Investeerimisfondid ASi juht Agnes Makk eilset riigikogu otsust. Nimelt täiendati eile konservatiivsete pensionifondide investeerimispiiranguid. Selle järgi võib investeerida vaid võlakirjadesse, mille krediidireiting pole väiksem kui Baa3 (Moody's).

Uus seadus muudab kõikide fondide tootluse ühtlasemaks. Väiksemat tootlust prognoosib ka LHV Varahaldus ASi juhatuse liige Mihkel Oja.

"Konservatiivsed pensionifondid ei saa enam investeerida suurema oodatava tootlusega, kuid ka suurema riskitasemega, aga madalama reitinguga võlakirjadesse. See kindlasti alandab konservatiivsete pensionifondide oodatavat tootlust tulevikus," märkis ta.Loe täpsemalt: http://www.aripaev.ee/4939/uud_uudidx_493907.htmlLoe ka Finantsinspektsiooni selgitusi koos viidetega eelnõule ja seletuskirjale siit.

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus