iconJuurdepääsetavus
Maksumaksja koolitused: Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024 Registreeri / loe lähemalt

Kohus ootab Rapla Dairylt kompromissi

Kohus ootab Rapla Dairylt kompromissi

Rubriik: Äripäev

Anne Oja kirjutab Äripäevas, et Tallinna halduskohus andis eile pankrotis Rapla Dairyle ja maksuametile aega kompromissi sõlmimiseks, Yaqub Haidary käe all jäi firma võlgu üle miljoni krooni makse.

Rapla Dairy pankrotihaldur taotleb halduskohtult 2004. aasta vaideotsuse tühistamist ning aasta varasematele maksuotsustele uut vastuväidete esitamise võimalust. Kohtunik Elle Kask soovitas eile pankrotihalduril ja maksuametil jõuda kohtuvälisele kokkuleppele. Kui kokkuleppele ei jõuta, määrab kohtunik oma otsuse tegemise aja.

Rapla Dairy võlgneb riigile 156 000 krooni palkadelt kinnipeetud tulumaksu, ligi 517 000 krooni käibemaksu, 290 000 krooni sotsiaalmaksu, töötuskindlustusmakseid ning pensionimakseid. Maksmata on ka maksukontrolli tulemusel juurde määratud ettevõtte tulumaks ning erisoodustustelt määratud maks, millele lisanduvad intressid. Maksude põhivõlg ulatub kokku ligi miljoni kroonini. Samal ajal menetleb Harju maakohus Rapla Dairy kunagise juhi Yaqub Haidary kriminaalasja.

Et Haidari pole senini kohtusse ilmunud, lükkub süüdistuse ettelugemine pidevalt edasi. Loe täpsemalt: http://www.aripaev.ee/3769/uud_uudidx_376904.html

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksumaksja koolitused:
Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024

Raamatupidamise aastaaruanne majanduslanguse ajal: kuidas kajastada raamatupidamiskohustuslase “head” või “halba” finantsseisundit, millistele asjaoludele peaks pöörama rohkem tähelepanu. Räägime ka raamatupidaja vastutusest.

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027, nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Registreeri / loe lähemalt
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus