iconJuurdepääsetavus
Maksumaksja koolitused: Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024 Registreeri / loe lähemalt

Kohus ootab Rapla Dairylt ja maksuametilt kompromissi

Kohus ootab Rapla Dairylt ja maksuametilt kompromissi

Rubriik: Äripäev

Jaanika Topkin, Tallinna ringkonnakohtu ja Tallinna halduskohtu pressiesindaja kirjutab Äripäevas, et Äripäeva artiklis "Kohus ootab Rapla Dairylt kompromissi" on ebaõigesti kajastatud ASi Rapla Dairy (pankrotis) ning Maksu- ja Tolliameti vahelist halduskohtumenetlust.

AS Rapla Dairy (pankrotis) on esitanud Tallinna Halduskohtule kaebuse Maksu- ja Tolliameti 02.03.2004 otsuse nr 57 tühistamiseks, millega jäeti ennistamata vaide esitamise tähtaeg Rapla maksuameti 22.01.2003 otsusele nr K5270-1/427 ja 18.08.2003 maksuotsusele nr 4-05/1280. Lisaks taotleb AS Rapla Dairy (pankrotis) maksu- ja tolliameti kohustamist vaadata läbi sisuliselt ASi Rapla Dairy (pankrotis) vaie Rapla maksuameti haldusaktide peale ning vajadusel ennistada vaide esitamise tähtaeg. Äripäeva artiklis viidatakse sellele, et pankrotihaldur Peeter Allikvere ütles, et halduskohus on andnud maksukompromissi sõlmimiseks aega paar päeva, mis aga on eksitav. Siinkohal rõhutab kohus, et kohtuistungil andis kohus menetlusosalistele võimaluse jõuda kohtuvälisele kokkuleppele, mis on kaebuse esemest tulenevalt menetluslik, mitte sisuline, kokkulepe.

Kohus võimaldas kaebaja poole taotlusel esitada kohtule hiljemalt 15.11.2007 menetlusliku kompromissleppe, millega oli nõus ka vastustaja. Menetlusosalistele võimaldati sõlmida menetluslik kompromiss, mitte maksukompromiss, kuna käesolev kohtuvaidlus ei ole sisuline maksuvaidlus. Loe täpsemalt: http://www.aripaev.ee/3774/arv_vastukaja_377401.html

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksumaksja koolitused:
Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024

Raamatupidamise aastaaruanne majanduslanguse ajal: kuidas kajastada raamatupidamiskohustuslase “head” või “halba” finantsseisundit, millistele asjaoludele peaks pöörama rohkem tähelepanu. Räägime ka raamatupidaja vastutusest.

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027, nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Registreeri / loe lähemalt
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus