iconJuurdepääsetavus
Maksud 2024 koolituse salvestus - Maksumuudatused aastatel 2024-2027 Soovin tellida

Kogumispensionide seaduse muutmise eelnõu

Kogumispensionide seaduse muutmise eelnõu

Rubriik: EML

Rahandusministeerium on ette valmistanud ja e-õiguses avaldanud kogumispensionide seaduse muudatuste eelnõu.

Suurem osa muudatusi puudutab pensionifondide tegevust. Täiendatakse konservatiivsete pensionifondide investeerimispiiranguid, täiendatakse fondivalitsejatele esitatavaid nõudeid, muudetakse pensionifondidega seotud aruandluse ja avalikustamise korda, muudetakse kohustuslike pensionifondide vahetamise ja sissemaksete suunamise reegleid. Näiteks praegu kord aastas toimuv fondide vahetamine asendatakse võimalusega vahetada fonde kolm korda aastas, aga sissemaksete suunamist uude fondi võib teha piiramatult igal ajal. Muudatusi tehakse ka vabatahtliku kogumispensioni puudutavates sätetes.

Eelnõu sisaldab ka muudatusi tulumaksuseaduses. Tööandjatele antakse võimalus teha oma töötajate eest sissemakseid vabatahtlikku pensionifondi või täiendava kogumispensioni kindlustuslepingusse, kohustuseta tasuda nendelt sissemaksetelt erisoodustuse tulumaksu osa, kui need sissemaksed ei ületa 15% töötaja aastatulust ega 4 000 eurot. Vastavalt muudetakse ka füüsilise isiku tulust mahaarvamise tegemise reegleid selliselt, et maksuvaba piirmäär kehtib tööandja ja töötaja tehtud maksete kogusummale. Põhimõtteliselt saab ka praegu sama tulemuse, kui tööandja tehtud maksed deklareerida palgalisana – uus kord võimaldaks vaid tulumaksusoodustust kiiremini rakendada.

Osaliselt on muudatustel ka ebasoodne mõju, sest praegu puudub tulumaksuseaduses III samba sissemaksete maksuvabastuse summaline piirang. Muudatuste jõustumine on kavandatud alates 1. jaanuarist 2011. Eelnõu ja seletuskirjaga saab tutvuda siinTooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus